fbpx

Ktorý esenciálny olej Vám pomôže zbaviť sa bolestí zubov?

Každý, kto už bol pri dieťati, ktorému sa prerezávajú zúbky, vie, aké ťažké je vidieť dieťa, ktoré trpí bolesťou zubov. Možnosti sa zdajú byť dosť obmedzené, keď sa snažíme nájsť úľavu od bolesti, ale to neznamená, že neexistujú prírodné možnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť bolesť.

Klinčekový esenciálny olej sa už celé storočia používa na pomoc proti bolestiam zubov, (ktorá niekedy spôsobuje, že sa dospelý človek správa ako dieťa, ktorému idú zúbky), kožné infekcie, tráviace problémy, hnačku, boľačky v ústach, zvracanie, bradavice, makulárnu degeneráciu a ešte oveľa viac.

Je tiež antibakteriálny, antiseptický, protizápalový a podporuje zdravú imunitnú odpoveď, čo je dôvodom, prečo je jednou z kľúčových ingrediencií v Zmesi na ochranu a podporu imunity od doTERRy, ktorá sa volá On Guard.

To, čo robí klinčekový esenciálny olej ideálnym na bolesti zubov, je jeho schopnosť tlmiťobr. klincekovz esencialny olej bolesť.

Klinčekový esenciálny olej môže byť tiež veľmi užitočný pri varení. Keď varíte s klinčekovým esenciálnym olejom, malé množstvo urobí veľa, a tak určite použite špáradlovú techniku (namočte špáradlo do fľaštičky s olejom a dajte do jedla ako protiklad možnosti kvapnúť tam celú kvapku z fľaštičky).

Tipy* od dōTERRY ako používať klinčekový esenciálny olej:

 •  Zmiešajte 1:1 (1 kvapka esenciálneho oleja a 1 kvapka nosného oleja) pri aplikácii na pokožku, aby sme sa vyhli prípadnej iritácii pokožky. Nosným olejom môže byť kokosový olej, alebo akýkoľvek kuchynský olej.
 • Keď vás bolia zuby zmiešajte zmes 1:1 a kvapnite na vatový tampón. Aplikujte priamo na ďasná v okolí postihnutého zubu.
 • Pri bábätkách, ktorým idú zuby urobte to isté, ale ešte viac rozrieďte. Otestujte si v ústach, aby ste najprv vedeli aká “horúca” je tá zmes.
 • Pri šteklivom kašli si dajte kvapku dozadu na jazyk.
 • Výborne sa mieša s bazalkou, bergamotom, škoricou, šalviou, grepom, levandulou, citrónom, pomarančom, mätou, ružou, rozmarínom a ylang ylangom.
 • Pri vnútornom použití skúste použiť gélové kapsule, alebo zmiešajte s medom, či v pohári vody.
 • Keď máte pokušenie na sladkosti, kvapnite spolu s olejom Divoký pomaranč do vody a vypite.

Tipy od niektorých z našich Facebookových* fanúšikov, ako oni použili klinčekový esenciálny olej:

 • “Hojne som používala klinček, keď som prestávala fajčiť. Pomáha to znecitliviť ústa a hrdlo, tým nahradzuje účinky nikotínu a zvyšuje imunitu, čo pomáha pri detoxikácii. Robí to zázraky!” – Amanda Bolles Hendren
 • Používala som ho pri najstaršom dieťati, keď mu vypadávali zuby. Dala som mu trochu na ďasná a on si mohol vytiahnuť zub.      Úžasné!.” Amanda Harrell
 • Používam to (zamozrejme rozriedené) na ďasná môjho 18 mesačného dieťaťa. Idú mu zúbky. Plače a robí rôzne ksichtíky asi 30 sekúnd a potom zabudne, že ho niekedy boleli zuby.” -Cari Dowling
 • “Čistím si zuby s kvapkou klinčekového oleja alebo zmesi On guard každý deň. Odstránilo mi to bolesti zubov. Milujem tento olej.” -Camille Thompson
 • “Radi používame klinčekový olej na podporu imunity. Deťom pred spaním vmasírujem niekoľko kvapiek na chodidlá a pomáha nás to udržiavať zdravých. Keď sa ide spať, môj najmladší často z izby zakričí “Mami, je čas na vianočné nohy”!! Je to také milé a oni to milujú, a áno, rozhodne to vonia ako Vianoce. Je to môj najobľúbenejší olej!” -Carrie Mobley Bentz
 • Používam ho na synove palce, aby som mu pripomenula, že si ich nemá cucať. lol! Tiež to používam, keď mú idú zuby.” -Annette Fairchild
 • “Používam ho na marinovanie šunky a bravčového.” -Janie McDade Hawley

*Tieto vyhlásenia neboli schválené Správou liečív. Produkty dōTERRA nie sú zamýšľané na diagnostiku, liečenie alebo prevenciu chorôb. Tehotné alebo dojčiace ženy a osoby so známymi medicínskymi diagnózami by sa mali poradiť s lekárom predtým, ako použijú akýkoľvek produkt  dōTERRA. Tieto vyhlásenia zdieľané na našej  Facebookovskej stránke sú osobnými názormi nezávislých osôb a nemusia sa zhodovať s názormi dōTERRA International, LLC.

Podobné články