fbpx

Ako sa zbaviť ekzému pomocou esenciálnych olejov

Je dôležité pozrieť sa  na svoju diétu a upraviť ju, pretože sú jedlá, ktoré ekzém zhoršujú.  Ďalšia vec, na ktorú sa treba pozrieť sú liečivá. Lieky bez predpisu i na predpis majú veľa vedľajších účinkov. Esenciálne oleje ponúkajú bezpečný, prírodný a účinný spôsob, ako si s ním poradiť.

Ekzém, tiež známy, ako atopická dermatitída, je chronický stav, charakterizovaný extrémne suchou pokožkou, zápalom a červenými fľakmi, alebo hrčkami, ktoré múžu byť šupinaté, alebo zhrubnúť a vytvoria sa na nich chrasty. Väčšina ľudí. ktorí túto chorobu majú,  zažívajú symptómy keď sú ešte bábätká, čím posúvajú svojich rodičov, aby hľadaji prírodné spôsoby na ekzém, pretože nechcú svoje malé deti vystaviť v nízkom veku ťažkým liečivám. Vo všeobecnosti symptómy ustupujú s postupujúcim vekom detí. a vracajú sa, iba keď sú vyvolané stresom, alergiami. zmenami počasia, alebo oslabeným imunitným systémom.

Levandulový esenciálny olej

Náš najobľúbenejší olej, levandulu si ľudia už tisícky rokov vážia pre jej nezameniteľnú arómu a terapeutické vlastnosti. Levandula má široké použitie a je akceptovaná pre svoje relaxačné a upokojuje vlastnosti. Na masážne, aromatické a vnútorné použitie.

Lavender – Essential Oil 15ml (30110005)
Price: €30.80

eShop

Pre mnohých sa snaha zistiť, ako sa zbaviť ekzému stala neustálym bojom. Niekedy prírodné spôsoby liečenia ekzému trvajú dlhšie, esenciálne oleje a iné prírodné liečivá majú tendenciu mať trvalejší účinok, bez negatívnych následkov západnej medicíny. Tiež, fractionovaný kokosový olej má na liečenie ekzémov veľa liečivých vlastností, ak sa tiež používa v spojení s esenciálnymi olejmi.

Toto by som odporúčala na začiatok, obzvlášť pri malých deťoch. Začnite dieťaťu dávať  doTERRA PB Assist. Je to probiotikum, ktoré pomáha obnovovať v tráviacom systéme zdravé baktérie. Ekzém je zvyčajne prejavom vnútornej potiaže, ako sú napr. kvasinky. To je dôvod, prečo je veľmi dôležité podrobne sa pozrieť ako vyzerá vaša diéta. Pred časom som napísala bloh o tom, ktorým jedlám sa vyhnúť, a ktoré jedlá sú v pohode, keď sa snažíte zbaviť telo kvasiniek, alebo iných tráviacich problémov. Tiež sa ubezpečte, že začnete používať dobrý tráviaci enzým. doTERRA má enzám, ktorý sa volá TerraZyme. Je skvelý! Ešte o ňom napíšem. V spojení s  PB Assistom, tu sú oleje, ktoré by som vyskúšala najskôr. Použite ich spolu. Na www.aromatools.com sa dá kúpiť 15oz fľaštička, do jtorej si môžete spraviť túto zmes: Melaleuca (čajovník) a Lavender (Levandula) v rovnakom pomere. Pridajte niekoľko lyžíc fractionovaného kokosového oleja. To uľahčí sprejovanie postihnutých oblastí, a potom to votrite. Najlepšie aspoň 2x denne.
Výborným základom pre celkovú pohodu tela je mať dobrý vitamínový režim. doTERRA Lifelong Vitality Balíček je úžasná zmes vitamínov, omega,minerálov a esenciálnych olejov. Urobia veľký rozdiel pri zápaloch, bolestiach kĺbov, úrovni energie, tráviacich problémoch a mnohých ďalších veciach!

Pri starších deťoch a dospelých je tiež veľmi prospešná očista s TERRA’s GX Assistom a PB Assistoml. doTERRA prišla s jemnejšou verziou of GX Assistu, pretože nie všetci znášajú účinnosť pôvodnej zmesi. ja robím túto očistu na mesačnej báze. Prosím pýtajte sa ak máte akékoľvek otázky.

Iné esenciálne oleje na ekzém:

  • Roman Chamomile– Harmančekový esenciálny olej, má silné protizápalové a upokojujúce vlastnosti.
  • Clary Sage– Šalvia lúčna. Tiež protizápalová, tento esenciálny olej minimalizuje stres a úzkosť, čo sú bežné spúšťače ekzému.
  • Frankincense– Kadidlo. Toto je úžasne liečivý esenciálny olej; má čistiace, antiseptické vlastnosti, pomáha znižovať zápal, a podporuje bunkovú regeneráciu.
  • Geranium– Muškátový esenciálny olej sa často používa na liečenie kožných problémov, pre svoje vlastnosti na normalizáciu a uvedenie do roznováhy.
  • Lavender– Levandula je pravdepodobne naj is probably the most pertinent eczema essential oil. It has antibacterial, anti-inflammatory, calming, and normalizing properties. It also supports immune health, and is extremely beneficial for alleviating stress.
  • Sandalwood– esenciálny olej Santálové drevo funguje ako antiseptikum a  hydratuje pokožku.
  • Melaleuca (Tea Tree)– Čajovníkový olej je jeden z najlepčích čistiacich olejov. Je extrémne efektívny v chránení pokožky pred infekciou, ako antiseptikum, je antibakteriálny, antivírusový a  protiplesňový esenciálny olej. Ná tiež protizápalové vlastnosti.
  • Oregano -sa stalo jedným z najznámejších esenciálnych olejov, kvôli svojim silným antivírusovým benefitom.
  • Helichrysum -Slamienka je protizápalová s analgetickými, bolesť znižujúcimi účinkami. Tiež skvelá na redukciu jaziev!

prísady, ktorým sa určite vyhnite:

Čitajte zloženie! Sodium lauryl sulfate / laureth sulfate – v šampónoch, pracích práškoch, mydlách, prostriedkoch na umývanie riadu atď. Sú veľmi dráždivé pre pokožku a  sú tam jednoducho na to, aby vytvorili penu. Na to, aby sme  sa očistili, nepotrebujeme penu. Je to niečo, čo si možno mnohí mysila, ale nie je to tak.
Syntetické vône, bežne uvedené jednoducho ako „vône“ – čokoľvek tomu podobné vyhoďte. Je to pravdepodobne vo všetkých veciach, ktoré som spomenula vyššie a iných. Vysoko dráždivé!!
Syntetické farbivá, bežne uvedené ako FD&C – znova, vyhoďte a už nekupujte. Rovnako ako pri mnohých produktoch osobnej starostlivosti, ktoré majú tieto prísady, ktoré ich robia príťažlivými na pohľad, ale neslúžia žiadnemu účelu a sú škodlivé pre pokožku..

Podobné články