fbpx

Bezpečné uživanie

Bezpečné užívanie esenciálnych olejov

Certifikované, čisté oleje môže bezpečne užívať celá vaša rodina. Pomôžu vám s množstvom situácií a problémov a ich použitie je veľmi jednoduché. Avšak je vhodné dodržiavať určité pravidlá.

  1. Na riešenie zdravotných problémov používajte len 100% čistý olej terapeutickej kvality.
  2. Ak sa po lokálnej aplikácii oleja objaví začervenanie alebo podráždenie pokožky, naneste na postihnutú oblasť rastlinný olej (napríklad frakcionovaný kokosový olej)
  3. Esenciálne oleje by nemali prísť do očí, do ušného kanála alebo do otvorených rán. Ak sa vám olej dostane omylom do oka, vyplachujte ho olejom, nie vodou.
  4. Ak sa objavia vážne podráždenie kože, žalúdka alebo dýchacích ciest, prestaňte esenciálny olej užívať.
  5. Ak olej aplikujete deťom, vyskúšajte najprv citlivosť ich pokožky aplikáciou malého množstva oleja. Nedávajte olej deťom na ruku, pretože by si ho mohli preniesť do očí alebo do úst.
  6. Ak ste tehotná alebo sa liečite u lekára, poraďte sa s ním ohľadom užívania esenciálnych olejov.

Nezabúdajte, že esenciálne oleje terapeutickej triedy sú vysoko koncentrované rastlinné extrakty, ktoré by sa mali užívať rozumne a s mierou. Spočiatku je dobré obrátiť sa na skúsenejších užívateľov a požiadať ich o pomoc a o radu. Spríjemní vám to začiatky a vaše skúsenosti budú ďaleko prínosnejšie. Akonáhle sa oleje naučíte používať sami, zodpovedne sa o svoje skúsenosti podeľte s druhými.