fbpx

Dostávate správny pomer esenciálnych mastných kyselín?

O esenciálnych mastných kyselinách ste už pravdepodobne počuli a tak poznáte dobré tuky, ktoré naše telomamadcera potrebuje na správne fungovanie. Takže vyzerá to tak, že existujú dva druhy esenciálnych mastných kyselín: omega-3 a omega-6. Aj keď obidve sú veľmi dôležité pre naše zdravie, niekedy ich v tele máme mierny nedostatok a niekedy zas priveľa.

Esenciálne mastné kyseliny (ako ich meno naznačuje) sú esenciálne (základné, veľmi dôležité) pre naše zdravie, a telo ich potrebuje pri mnohých svojich funkciách, ako sú rast buniek, vývoj mozgu, svalová aktivita, imunitná funkcia, zdravie kĺbov a mnohé iné. Aj keď naše telo dokáže produkovať niektoré mastné kyseliny, esenciálne mastné kyseliny vyrobiť nevie. Vzhľadom k tomu naše telá sa spoliehajú na jedlo, ktoré jeme aby z neho prijalo tieto živiny.

Omega-6 mastné kyseliny pochádzajú  z rastlinných olejov a konzumujeme ich častejšie, kvôli množstvu smažených a tučných jedál, ktoré sa jedia v západných krajinách. Pomer skonzumovaných omega-3 a omega-6 mastných kyselín by mal byť 1:1. Avšak, pretože mnoožstvo živín, ktoré bežný človek skunzumuje upadá, tento pomer môže v niektorých prípadoch byť až 15:1.

Aj keď omega-6 esesenciálne mastné kyseliny sú pre náš život nevyhnutné, tento nepomer a zvýšený príjem omega-6 esenciálnych mastných kyselín môžeme spájať s kardiovaskulárnymi chorobami, osteoporózou,Zápalom, a autoimunitnými ochoreniami. Štúdie ukázali, že nízky príjem omega-3 esenciálnych mastných kyselín vedie k zvýšenému riziku depresie a iných duševných ochorení.

xEO MegaxEoMega_150x200b

dōTERRA® xEO Mega Essential Oil Omega Complex je jedinečná zmes CPTG
Certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy® a morských aj
pozemských omega mastných kyselín. Omega mastné kyseliny podporujú zdravie
kĺbov, kardiovaskulárneho systému a mozgu, podporujú zdravé fungovanie imunity,
a preukázali sa, že vedia sprostredkovávať v bunkách zdravé odpovede na zápal.
Jediná denná dávka xEO Mega poskytuje 1000 milligramov morských lipidov s 340
mg EPA a 240 mg DHA a zmesi esenciálnych mastných kyselín získaných z rastlín.
xEO Mega tiež obsahuje 800 IU prírodného vitamínu D, 60 IU prírodného
vitamínu E, a 1 mg čistého astaxanthinu, silného antioxidačného karotenoidu
zberaného z mikroalgae. Biodostupnosť xEO Mega je podporená
systémom nanosomálnej asimilácie lipidov.

xEO Mega (34190005)

MC: €60,00 VC: €45,00

Navštivit eShop

Omega-3 mastné kyseliny pomáhajú:

  • Podporovať zdravie srdca
  • Redukovať zápal
  • podporovať mentálne sústredenie a kognitívne      funkcie
  • podporovať pozitívnu náladu a emocionálnu pohodu
  • podporovať zdravie mozgu, očí a nervového systému
  • podpporujú zdravé fungovanie imunitného systému
  • zlepšujú vzhľad pokožky a vlasov
  • podporujú optimálne metabolizovanie tukov

Ryby sú vynikajúcim zdrojom omega-3 esenciálnych mastných kyselín, ale pre niektorých konzumentov nie sú prijateľné kvôli narastajúcemu strachu z hladín toxínov a ťažkých kovov, ktoré sa nachádzajú v mnohých svetových oceánoch. V skutočnosti mnohí odborníci na výživu varujú pred častou konzumáciou rýb v snahe vyhnúť sa tomuto toxickému znečisteniu.

dōTERRA zareagovala na tento problem najnovším produktom  IQ Mega Deodorizovaným Omega-3 Rybí olej. IQ Mega nedáva telu iba esenciálne omega-3 mastné kyseliny, bez akýchkoľvek toxínov či ťažkých kovov, ale tiež odstránila rybiu chuť z rybieho oleja sviežou pomarančovou vôňou Divokého pomaranča dōTERRA’ CPTG.

IQ Mega nielenže výborne chutí, a  ľahko sa prehĺta,poskytuje tiež 1,000 mg  čistého,koncentrovaného a úplne deodorizovaného rybieho oleja s 600 mgf EPA a 400 mg  DHA v jednej dávke, čo z neho robí skvelý spôsob ako pomôcť deťom (aj dospelým) prijímať tieto dôležité omega-3 esenciálne mastné kyseliny! IQ Mega je skvelé pre celú rodinu a pretože vo februári je naňho zľava 10%,teraz je ten správny čas urobiť si zásoby!

 

Item No. 35320005. EU Cena 40.50 EUR počas februára 2013 (bežná maloobchodná cena 45,80 EUR)

http://www.umm.edu/altmed/articles/omega-3-000316.htm

http://www.webmd.com/healthy-aging/omega-3-fatty-acids-fact-sheet

*Tieto vyhlásenia neboli schválené Štátnym ústavom kontroly liečív. dōTERRA produkty nie sú určené na diagnostikovanie, liečenie alobo prevenciu chorôb. Tehotné a dojčiace ženy a osoby so znýmymi medicínskymi nálezmi by sa mali poradiť s lekárom pred použitím akéhokoľvek produktu  dōTERRA.

Podobné články