fbpx

Kardamón

Kardamón, blízky príbuzný zázvoru, je známy ako najdrahšie korenie. Má priaznivý vplyv na tráviaci systém, napr. zlepšuje trávenie, pomáha proti nevoľnosti, pôsobí proti prekysleniu žalúdka zo sladkých jedál.

POUŽITIE

  • Používajte ako súčasť svojej každodennej rutiny na podporu zdravého tráviaceho traktu.
  • Difúzujte, alebo nanášajte lokálne na hrudník na podporu čistého dýchania.
  • Pridajte do chleba, nápojov, mäsa a šalátov da podporu chuti jedla a tiež pre dobré trávenie.
  • Difúzujte, alebo inhalujte na odstránenie pocitu nevoľnosti, alebo kinetózy.

NÁVOD NA POUŽITIE

  • Difúzovanie: Použite tri až štyri kvapky v difuzéri podľa vlastného výberu.
  • Vnútorné použitie: Kvapnite jednu kvapku do 2 dcl vody.
  • Lokálne použitie: Naneste jednu , až dve kvapky na požadované miesto. Rieďte s Frakcionovaným kokosovým olejom, aby ste minimalizovali akúkoľvek senzitivitu pokožky.

Jeho ho výrazná vôňa môže pomôcť proti kinetóze a zároveň pozdvihuje náladu. Kvôli svojmu vysokému obsahu 1,8 – cineolu, má kardamón výrazný efekt na dýchanie, a tak podporuje čisté dýchanie a zdravie respiračného traktu. Pôvodom z juhovýchodnej Ázie, používal sa ako prísada do tradičných indických sladkostí a čajov, kvôli svojej chladnej a tak trochu mätovej aróme a vôni. Indovia ho považovali za liek na tučnotu.

Kardamón taktiež tonizuje, má antiseptický a močopudný účinok. Má ukľudňujúci účinok na nervovú sústavu.

Kardamón v spojitosti s medom pomáha pri astme, bronchitíde, grganí, prechladnutí, kašli a zachrípnutiu. Pomáha aj pri nutkaní na vracanie, žlčníkových problémoch, hemoroidoch, pocite pálenia či celkovej slabosti. Podporuje trávenie, chuť do jedla odstraňuje zápach z úst, posilňuje a stimuluje myseľ.

UPOZORNENIA
Možná senzitivita pokožky. Držte mino dosah detí. Ak ste tehotná, dojčíte, alebo ste v lekárskej starostlivosti, poraďte sa s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, vnútrom uší a citlivými oblasťami.

kardamon tetaKardamónový esenciálny olej sa získava z Kardamónových semien, ktoré sa pestujú v oblasti Guatemaly za prísnych testovacích štandardov. Prostredníctvom spolupráce a zodpovedného pestovania sme schopní mať významný vplyv na životy miestnych dodávateľov a zabezpečovať, lepšie životné podmienky pre ľudí, ktorí tam žijú.

Podobné články