Kardamón

Kardamón, blízky príbuzný zázvoru, je známy ako najdrahšie korenie. Má priaznivý vplyv na tráviaci systém, napr. zlepšuje trávenie, pomáha proti nevoľnosti, pôsobí proti prekysleniu žalúdka zo sladkých jedál.

POUŽITIE

  • Používajte ako súčasť svojej každodennej rutiny na podporu zdravého tráviaceho traktu.
  • Difúzujte, alebo nanášajte lokálne na hrudník na podporu čistého dýchania.
  • Pridajte do chleba, nápojov, mäsa a šalátov da podporu chuti jedla a tiež pre dobré trávenie.
  • Difúzujte, alebo inhalujte na odstránenie pocitu nevoľnosti, alebo kinetózy.

NÁVOD NA POUŽITIE

  • Difúzovanie: Použite tri až štyri kvapky v difuzéri podľa vlastného výberu.
  • Vnútorné použitie: Kvapnite jednu kvapku do 2 dcl vody.
  • Lokálne použitie: Naneste jednu , až dve kvapky na požadované miesto. Rieďte s Frakcionovaným kokosovým olejom, aby ste minimalizovali akúkoľvek senzitivitu pokožky.

Jeho ho výrazná vôňa môže pomôcť proti kinetóze a zároveň pozdvihuje náladu. Kvôli svojmu vysokému obsahu 1,8 – cineolu, má kardamón výrazný efekt na dýchanie, a tak podporuje čisté dýchanie a zdravie respiračného traktu. Pôvodom z juhovýchodnej Ázie, používal sa ako prísada do tradičných indických sladkostí a čajov, kvôli svojej chladnej a tak trochu mätovej aróme a vôni. Indovia ho považovali za liek na tučnotu.

Kardamón taktiež tonizuje, má antiseptický a močopudný účinok. Má ukľudňujúci účinok na nervovú sústavu.

Kardamón v spojitosti s medom pomáha pri astme, bronchitíde, grganí, prechladnutí, kašli a zachrípnutiu. Pomáha aj pri nutkaní na vracanie, žlčníkových problémoch, hemoroidoch, pocite pálenia či celkovej slabosti. Podporuje trávenie, chuť do jedla odstraňuje zápach z úst, posilňuje a stimuluje myseľ.

UPOZORNENIA
Možná senzitivita pokožky. Držte mino dosah detí. Ak ste tehotná, dojčíte, alebo ste v lekárskej starostlivosti, poraďte sa s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, vnútrom uší a citlivými oblasťami.

kardamon tetaKardamónový esenciálny olej sa získava z Kardamónových semien, ktoré sa pestujú v oblasti Guatemaly za prísnych testovacích štandardov. Prostredníctvom spolupráce a zodpovedného pestovania sme schopní mať významný vplyv na životy miestnych dodávateľov a zabezpečovať, lepšie životné podmienky pre ľudí, ktorí tam žijú.

Podobné články