fbpx

Používanie esenciálnych olejov v tehotenstve

tehotenstvoMnohí z nás sa už stretli s rôznymi varovaniami ohľadne toho, ktoré oleje sú a nie sú bezpečné na používanie v tehotenstve a pri dojčení. Toto boli niekedy

Tieto upozornenia mali kedysi svoje opodstatnenie, kvôli nečistotám, ktoré obsahovali mnohé z olejov, ktoré boli vtedy na trhu, a riziku, ktoré predstavovali pri tehotenstve. Teraz však, keď sa môžeme tešiť z čistých olejov, ktoré máme v doTerre, už sa nemusíme v takej miere obávať .

dōTERRA  pestuje a získava oleje spôsobom, ktorý nám dáva čisté oleje terapeutickej kvality. Toxické oleje sú také, ktoré sú buď destilované z nesprávneho druhu rastliny, nesprávne destilované, zberané v nesprávnom čase, alebo nastavované (pančované) chemikáliami a plnidlami a podobnými vecami.  Toto je dôvod, prečo môžeme oleje dōTERRA bezpečne používať – kvôli záväzku a oddanosti, ktorú doTERRA má, dodávať čisté, bezpečné oleje.

V knihách o olejoch môžete čítať rôzne informácie o bezpečnosti olejov pre malé deti a bábätká. Je dôležité uvedomiť si, že tieto knihy boli písané s ohľadom na všetkých užívateľov. Sú ultra konzervatívne, pretože ich čitatelia nemusia nevyhnutne byť používatelia olejov  dōTERRA.   Viac o používaní doterra olejov v tehotenstve, pri dojčení a u novorodencov  a bábätiek sa môžete dočítať v knihe Esenciální oleje v období těhotenství, pro snažší porod a pro miminka.
Informácie uvedené v tejto knihe pochádzajú z osobných skúseností pôrodnej asistentky Stephanie Fritz.
dōTERRA nastavila štandard a uisťuje nás, že môžeme smelo používať esenciálne oleje aj počas tehotenstva. Keďže  počas tehotenstva je zvýšená citlivosť, je dobré znížiť množstvo používaných olejov, ale stále ich môžeme používať veľmi efektívne. V tomto období veľmi starostlivo volíme, čo dáme do svojho tela. Olejom môžeme dôverovať aj počas tehotenstva a obdobia dojčenia.

Sú dva oleje, o ktorých sa píše, že tehotné ženy by ich nemali používať:

Šalvia (Clary Sage) je upokojujúca a uvoľňujúca. Vo všeobecnosti by ju ženy nemali používať počas tehotenstva, pokiaľ nemajú veľa skúseností s olejmi jednoducho preto, že je veľa olejov, ktorými dokážu urobiť to, čo so šalviou, ktoré sú na použitie jednoduchšie.

Mäta (Peppermint) menej odporúčaná pri dojčení, ale je tam iba mierne varovanie, pretože „môže“  znížiť u niktorých tvorbu mlieka.

Okrem tohto, oleje sú počas tehotenstva veľmi dobrou voľbou.

Vždy je najlepším radcom naša vlastná intuícia.

Zdroj:  Stephanie Fritz , The Essential Midwife

Podobné články