fbpx

Dill (Kôpor)

koporPOPIS PRODUKTU
Kôpor je jednoročná bylina z čelade mrkvovité a je jediným druhom rodu Anethum. Kôpor má viacero tradičných využití pre zdravie. Starodávni Egypťania ho používali pre jeho upokojujúce účinky a na odháňanie zlých duchov. Gréci považovali kôpor za symbol bohatstva a Rimania verili, že prináša šťastie, a preto vili kôprové vence aby nimi ozdobovali športovcov a hrdinov. Esenciálny olej z kôpra
má mnohoraké účinky na zdravie a hlavne sa používa preto, lebo napomáha tráveniu, keďže stimuluje žalúdočné šťavy. Jeho výrazná aróma a chuť tiež stimulujú slinné žľazy, a tak ešte viac pomáhajú pri procese trávenia. Esenciálny olej z kôpra podporuje zdravie imunitného systému, poskytuje účinnú
antioxidačnú ochranu a očisťuje telové systémy. Kôpor sa po stáročia používal na zlepšenie chuti zeleniny, mäsa a morských plodov. V dnešnej dobe sa používa v mnohých kultúrach na dochutenie polievok, šalátov, zemiakov, karí, rýb, ryže a zeleninových jedál.
POUŽITIE
  • Dajte do difuzéra s bergamotom a citrónom pre zníženie stresu a pocitov úzkosti.
  • Pridajte do marinád, polievok a šalátov, aby ste zlepšili ich chuť a pomohli tráveniu.
  • Použite pri zaváraní, aby ste zakonzervovali zeleninu.
  • Pred spaním pridajte 1 až 2 kvapky do bylinkového čaju, aby ste pokojne spali
NÁVOD NA POUŽITIE
Rozptyľovanie: Pridajte 3 až 4 kvapky do Vami zvoleného difuzéra.
Vnútorné použitie: Pridajte 1 kvapku do cca 120 ml tekutiny.
Vonkajšie použitie: Naneste 2 kvapky na zvolené miesto. Ak chcete znížiť možnosť precitlivenosti pokožky, zmiešajte ho s frakcionovaným kokosovým olejom. Viac informácií nájdete nižšie.
UPOZORNENIE
Možnosť precitlivenosti pokožky. Skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, kojíte alebo ste pod lekárskym dohľadom, konzultujte používanie so svojím lekárom. Vyhýbajte sa kontaktu s očami, vnútornou časťou ucha a inými citlivými oblasťami.

Podobné články