fbpx

Porazte závislosť na cukre za jeden týždeň Mätovým esenciálnym olejom

matadetailRafinovaný cukor je neuveriteľne návykový. Professor Hoebel z Princetonskej univerzity zistil, že “cukor stimuluje receptory, ktoré aktivujú tie isté cesty. Ktoré sú priamo stimulované drogami ako sú heroín, alebo morfium..”V časopise Journal of Psychoactive Drugs z roku 2010 bola publikovaná štúdia, v ktorej vedci zistili, že závislosť na cukre” nasleduje rovnaké cesty v mozgu, aké nasleduje návyková droga. Závislosť na cukre je pre mnohých ľudí návykom, ktorý je veľmi zložité prekonať, obzvlášť keď telo a tráviaci trakt je už tak preplnení kvasinkami, parazitmi a inými baktériami, ktoré milujú cukor, že nejedenie cukru vyvoláva intenzívne abstinenčné symptómy.

Našťastie, závislosť na cukre môžeme zvládnuť používaním prírodných nástrojov, ako je mätový olej.

Alan Hirsch MD skúmal schopnosť mäty priamo ovplyvňovať pocit nasýtenosti v mozgu, ktorá spúšťa pocit plnosti po jedle. Zistil, že inhalovanie mäty pôsobí na ventro-mediálny nukleus v hypotalame, kde centrum sýtosti sídli.

Ako používať mätový esenciálny olej (Peppermint)

Môžete si kvapnúť mätový olej na prívesok z nepálenej hliny (drží vôňu), inhalovať ho z ruky, priamo z fľaštičky, alebo z difuzéra. Inhalujte zhlboka, keď na vás príde chuť na sladké. Tiež pomáha naniesť si mätový olej na chodidlá.

  • Naneste niekoľko kvapiek (2-3) spolu so základným olejom na brucho a spánky
  • Zmiešajte 2kvapky kokosového oleja s 2 kvapkami mätového esenciálneho oleja. Naneste túto zmes na zápästia. Každé ráno a večer.
  • Priamo inhalujte alebo difúzujte
  • Pite vodu, s ktorou rozmiešate 1 kvapku mätového oleja

Podobné články