fbpx

Divoký pomaranč – Wild Orange

Wild Orange – esenciálny olej z divokého pomarančathCABNO1X4

  • Pozdvihnutie nálady a prílev energie
  • antiseptický
  • podpora imunitného systému
  • trávenie a plynatosť
  • protiplesňový
  • bronchitída
  • obezita
  • vrásky
  • hojenie tkaniva

Vlastnosti: Pomarančový olej sa lisuje za studena z pomarančovej kôry. Prináša pocit tepla a šťastia, zatiaľ čo upokojuje zažívací systém. Využíva sa ako prísada do parfumov, jedál, či nápojov, jeho zloženie poskytuje protiplesňové, antibakteriálne, antidepresívne využitie. Okrem toho je olej protizápalový, silný antioxidant, dobrý na plynatosť v črevách alebo uvoľnenie koliky, a celkovú podporu tráviaceho systému.

Možné použitia: Pomarančový olej je dobrý na dezinfekciu, likvidáciu plesní a patogénov, je efektívny proti nádche a chrípke, hlavne pri jej prvotných príznakoch. Pomarančový olej podporuje elimináciu toxínov z tela a stimuluje lymfatický systém. Je povzbudivý a náladu povznášajúci a pritom zároveň upokojujúci, je vhodné antidepresívum. Je dobrý v prípadoch nechutenstva, anorexie. Jeho hlavná zložka pomaranča, limonín, je vynikajúci na správnu bunkovú obnovu. Tiež podporuje tvorbu kolagénu v koži.

Esenciálny olej z divokého pomaranča15ml_WildOrange

Divoký pomaranč, za studena lisovaný z pomarančových šupiek, vynikajúco revizalizuje a energizuje. Bežne sa tiež používa ako efektívny nástroj na pozdvihnutie nálady, a tiež aromaticky, kvôli svojej nádhernej citrusovej vôni. Na aromatické, masážne, alebo vnútorné použitie.

Wild Orange – Essential Oil 15ml (30170005)

Cena: €13,50

Navštivit eShop

Spôsob použitia:

Na telo – môže sa naniesť priamo na pokožku a vmasírovať, pre citlivú pokožku sa môže zriediť s kvalitným olejom (olivový, kokosový, atď.). Nanáša sa priamo na miesto postihnutia, alebo na spodok nohy na „podušku“ pod prstami, na zátylok, na ruky atd. Vie pôsobiť proti bolestiam svalov.

Vnútorne – môže sa užívať vnútorne s jedlom či nápojom, alebo v gélových kapsuliach. 1 alebo 2 kvapky vo vode pôsobí ako diuretikum, je veľmi užitočný pri zabezpečení rovnováhy zadržania vody v tele, napomáha pri obezite a detoxikácii v tele. Tiež sa osvedčil pri pálení záhy.

Aromaticky – môže sa difúzovať (rozptyľovať do vzduchu, nie vo vonnej lampe) . Je veľmi efektívny v likvidácii patogénov v ovzduší, je vhodné ho difúzovať pre uvoľnenie stresu, napätia alebo upokojenie pred spánkom . Používa sa v čakárňach lekárov či v ordináciách na upokojenie pacientov a likvidáciu baktérií.

Poznámka: pri aplikácii oleja vyskúšajte viacero spôsobov použitia na zistenie pre Vás najlepšieho účinku. Olej je možné použiť tak často ako treba, aj každých 20 minút. Pre oslabenie účinku sa olej zrieďuje s iným kvalitným olejom, pre umocnenie účinku sa zrieďuje s vodou. Na použitie stačí jedna kvapka. Pri citrusových olejoch sa po nanesení na tvár odporúča nevystavovať sa slnku po dobu najmenej 12 hodín.

Podobné články