fbpx

Esenciálne oleje na akné

 

Čo sa týka použitia esenciálnych olejov na vyčistenie pokožky a zvládnutie akné, nasledujúce oleje sú známe svojimi účinkami na ozdravenie pokožky:

 

Akým spôsobom je tieto oleje najlepšie použiť?

Najlepší spôsob pri akné je naniesť oleje priamo na pokožku. Oleje si môžete dať do fľaštičky s guličkou a aplikovať priamo, alebo kvapnúť 1-2 kvapky na vatový tampón a prejsť po problémovej oblasti.

Na lepšie prečistenie celej pokožky tváre odporúčam naniesť na vatový tampón frakcionovaný kokosový olej ako základ a potom tam prikvapnúť 2-3 kvapky vami zvoleného esenciálneho oleja. Kokosový olej mierne hydratuje pokožku, má tiež aj čistiace vlastnosti. Toto funguje aj pri riešené jaziev – obzvlášť keď do kokosového oleja prikvapnete pár kvapiek kadidlového oleja. Nanášaním dokážete zmierniť škvrny, alebo aj začervenanie. Mnohí ľudia vidia zmeny k lepšiemu už po 3 dňoch používania (v závislosti od toho, čo bol ich pôvodný problém)

Ak hľadáte prírodnú alternatívu k chémii a liekom, pri riešené problémov s akné, vyskúšajte esenciálne oleje. Vaša pokožka sa poteší.

Podobné články