fbpx

Eukalyptus – Eucalyptus radiata

Eukalyptus – Eucalyptus radiataobr melaluca - tea tree

Druh radiata, je eukalyptus s úzkymi listami, ktorého esencia môže byť veľmi nápomocná pri  vírusových infekciách. Je to blízky príbuzný  rodiny čajovníkovitých (myrtaceae), a má mnohé podobné účinky a benefity. Jeho silná, gáfrovitá vôňa dokáže krásne čistiť pľúca od hlienov. Pomáha tiež pri nádche, zápale dutín, bronchitíde, aj pri infekciách močových viest. Keď sa difúzuje, je to nádherné pľúcne tonikum, ktoré zlepšuje  dýchanie, a podporuje absorpciu kyslíka červenými krvinkami. Antibakteriálne vlastnosti eukalyptu podporujú imunitný systém tým, že poskytujú   priebežné čistenie od mnohých baktérií, ktoré zaťažujú imunitný systém.

Eukalyptový olej je vhodný pre ľudí, ktorí sa emocionálne cítia „obkľúčení“, alebo zovretí svojím okolím, či už je to doma, v práci, alebo v spoločnosti. Eukalyptus dokáže podporiť transformáciu od pocitu  dusenia sa, až po osviežujúce rozpínanie (expanziu).

Parná inhalácia s Eukalyptom radiata je efektívnym prírodným riešením pri nádchach, pretože nielenže uvoľňuje upchatie nosa, ale tiež zabraňuje rozmnožovaniu vírusov. Časté difúzovanie počas sezóny chrípok, poskytuje primeranú ochranu.

Dr. Jean Valnet, francúzsky lekár, ktorý je považovaný za priekopníka v oblasti aromaterapie zistil, že sprej, ktorý obsahuje 2 % eukalyptového oleja, dokáže zabiť 70% stafylokokov z ovzdušia.  Tento olej je výbornou pomôckou pre zdravotnícky personál, alebo pre ľudí, ktorí sa starajú o niekoho, kto prenáša vírus, alebo baktérie – ochraňuje pre nákazou.

Veterinári  použili eukalyptový olej na kone s chrípkou a rôzne ďalšie zvieratá s parazitickými stavmi kože.

Eukalyptový esenciálny olej je tiež výborný repelent  proti hmyzu.

Podobné články