fbpx

Kožné ochorenia u detí, ako odpoveď na ťažký zážitok

koza pod lupouKožné ochorenia u detí, ako odpoveď na ťažký zážitok. V zásade každé ochorenie má pôvod v psychike, resp. v programoch, ktoré za život hromadíme, resp. si ich nesieme so sebou generačne. Kožné problémy môžu mať okrem psychických príčin, ktoré dokážu spustiť aj veľmi vážne autiomunitné ochorenia prejavujúce sa aj na pokožke, taktiež aj príčiny spočívajúce v nepriechodnom tráviacom trakte. Keďže koža je náš najväčší čistiaci orgán, a prechádza cez ňu všetko, čo sa nám správne neodfiltrovalo v našich ostatných čistiacich orgánoch, tak spriechodnenie tohto systému, dokáže pomôcť pokožke.

PB Assist®+

PB Assist®+ Probiotické ochranné

PB Assist®+
B Assist®+

vitamíny sú zmesou prebiotickej vlákniny a šiestich typov probiotických organizmov v jedinečnej dvojvrstvovej zeleninovej kapsuli, ktorá prináša 5 billion CFU aktívnych probiotických kultúr a rozpustných prebiotických  FOS (frukto-oligosaccharidov) ktoré podporujú priľnutie a rast kuptúr. Dodávací systém dvojitej kapsule s časovým uvoľňovaním ochraňuje citlivé probiotické kultúry z žalúdočnej kyseliny. PB Assist+ podporuje zdravé tráviace funkcie a imunitu a je bezpečný na použitie pre celú rodinu..

PB Assist+ (35160005)
Cena: €48.00 (zlava 25%)

Navštivit eShop

Z emocionálneho hľadiska sa na tento stav výborne hodia oleje Myrha a Geránium, ktoré okrem toho, že sú to jedny z najvhodnejších olejov na pokožku, sú jemné a nemusia sa riediť (ale môžu) Myrha –olej matky Zeme – predstavuje esenciu, ktorá má vyživujúce vlastnosti, po emocionálnej stránke navodzuje stav bezpečia a materinskej starostlivosti. Geránium – Olej lásky a dôvery – zabezpečuje dôveru, obzvlášť, keď sa jej strata stala kvôli ťažkým životným udalostiam (rýchly pôrod takou je). Je to olej skvelý pre bábätká a deti, pretože pomáha pripútaniu matka a dieťa, ale tiež pomáha uvoľniť potlačený hnev, aby vzniklo miesto, kadiaľ môže láska voľne prúdiť.

Odporučila by som jednak vnútorne probiotiká (máme s nimi výborné skúsenosti pri kožných problémoch), v doTERRE sa dajú kúpiť Pb Assist, ktoré majú špeciálnu technológiu dvojitého obalu, aby sa probitické kultúry nezničili v žalúdku, ale došli do tenkého a hrubého čreva.

Na natieranie zvonka by som odporučila jednu z týchto zmesí:

Zmes 1:

  • 1 lyžica základného oleja, ako napríklad Extra panenského kokosového oleja
  • 20 kvapiek Levandule
  • 20 kv Geranium (muškát)
  • 15 kv Melaleuca (čajovník)

5 kv Myrha

Zmes 2:

  • 1 Lyžica Extra Panenského kokosového oleja
  • 10 kv Levandule
  • 5 kv Slamienky
  • 5 kv Myrhy
  • 3 kv Melaleuca (čajovník) – ak je prítomná aj infekcia

 

 

Podobné články