fbpx

Kožné choroby

Dermatitída a ekzém sú všeobecné názvy pre typy zápalov kože, pričom psoriáza je viac špecifická choroba, ktorá má za následok podobný zápal. Všetky z nich produkujú červenú zapálenú kožu a preto sa tieto výrazy často prekrývajú. Medicínske rozoznanie psoriázy od iných stavov vyžaduje podrobné testy. Tu sú niektoré zo všeobecných charakteristík každej z nich.

Dermatitídu spôsobuje buď  iritant (dráždiaci faktor), alebo  je to alergická reakcia na niečo, čo prišlo do kontaktu s kožou. Iritant môže pochádzať z nadmerného kontaktu s niečím ako je mydlo, alebo iný čistiaci prostriedok,  chemikáliou používanou v zamestnaní alebo dokonca s rôznymi vlasovými, alebo hygienickými produktmi. Alergická reakcia je iná v tom, že stačí letmý kontakt s alergénom a začervenanie sa môže objaviť aj o 24 do 48 hodín po kontakte. Spomenuté alergény sú veci, ako nikel, používané vo šperkoch, farbivách, lepidlách, liečivách, konzervantoch, atď. Primárnym symptómom je  začervenaná svrbiaca koža, v oblasti daného kontaktu.

Ekzém, druh dermatitídy (najrozšírenejšou formou je atopická dermatitída) je podľa všetkého výsledkom genetickej chyby, aj keď jeho presná príčina nie je známa. Reakcia sa normálne spúšťa kontaktom s nejakou formou iritantu alebo alergénu. Je bežnejší u bábätiek a malých detí. Je charakteristický červenou svrbiacou pokožkou, ale obyčajne sa az tak neodlupuje ako psoriáza.

Psoriáza sa typicky vyskytuje u dospelých a má celoživotný charakter. Niektorí tvrdia, že je to autoimunitná choroba. Je výsledkom vnútorných podmienok v tele skôr než kontaktom s iritantom alebo alergénom, aj keď jej spúšťačom môže byť podráždenie kože alebo dokonca poveternostné podmienky alebo emociálny, či fyzický stres. Kvôli nerovnováhe v tele sa produkuje nadbytočná koža, a tak červená zapálená koža obsahuje strieborno biele šupiny, ktoré sa odlupujú. Tieto miesta môžu byť bolestivé a pálivé.

Pri všetkých týchto stavoch môžu otvorené lézie od praskania a svrbenia viesť k druhotným infekciám komplikujúcim situáciu. Nakoniec, treba pochopiť, že mnohé podráždenia kože sú spustené toxínmi, ktoré sa uvoľňujú z tela. A tak bežné premnoženie kvasiniek môže spustiť ekzém, alebo psoriázu.

Odporúčané oleje, zmesi a produkty:

Terrazyme

TerraZyme_150x200b
TerraZyme

dōTERRA TerraZyme® Komplex tráviacich enzýmov je vlastná zmes od doTERRa zložená z aktívnych celojedlových enzýmov a podporuje minerálne spolufaktory, ktoré často chýbajú vo varenom, procesovanom a kontzervovanom jedle. Mocná kombinácia TerraZyme tráviacich enzýmov podporuje neustálu telesnú produkciu enzýmov nevyhnutných pre zdravé biochemické funkcie v celom tele, vrátane zdravého trávenia  živín z jedla a bunkového metabolizovania živín na energiu.  TerraZyme zahŕňa rozmanité celojedlové enzýmy, ktoré tiež pomáhajú s trávením bielkovín, tukov. komplexných uhľohydrátov, cukrov a vlákniny.

TerraZyme (35110005)

Cena: €56.00

Navštivit eShop

Oils & Blends: Clear SkinC, GeraniumEC, LavenderEC, MelaleucaC

Essential oils based products: GX Assist, Life Long Vitality supplements, Zendocrine

Možne tiež použiť: FrankincenseC, Grapefruit, HelichrysumC, Lemon, Myrrh, Roman ChamomileEC

Navrhnuté spôsoby užívania:

Zmes ClearSkin is obsahuje 17 esenciálnych olejov vyvinutých na riešenie širokého spektra bakteriálnych. Vírusových, plesňových alebo protozoových druhov infekcie kože.

Doma vyrobené zmesi môžu byť tiež veľmi efektívne. Zvážte zahrnutie týchto olejov:

• Na upokojenie svrbenia – Levandula

• Na skľudnenie a liečenie kože – Geranium, Frankincense, Helichrysum a Myrhu

• Na infekciu – Melaleuca, On Guard, Oregano (páli, používať opatrne)

• Zmiešajte s  EVCO kvôli benefits pre pokožku

Na kvasinky a vnútorné stravy – GX Assist/PB Assist, Zendocrine alebo voda s citrónom:

Zmes 1:

  • · 1čajová lyžička nosného oleja ako kokosový olej
  • · 20 kvapiek Lavender
  • · 20 kvapiek Geranium
  • · 20 kvapiek Melaleuca

Použite zmesi na priamu aplikáciu do postihnutej oblasti.

Na väčšie oblasti použite kúpeľ s pridaním 6 to 12 kvapiek levanduje a iných olejov podľa potreby.

Koreňová príčina je časato vnútorná infekcia a podráždenie kože je iba jej prejavom vnútorného problému s kvasinkami. A tak zvážte použitie čistenia ako GX Assist/PB Assist alebo Zendocrine nutritional cleanse. Doplňte to Life Long Vitality doplnkami pre rovnováhu výživy. V niektorých reportovaných prípadoch dlhotrvajúceho ekzému musel byť GX Assist použitý opakovane.

Podobné články