fbpx

Ako sa zbaviť ovčich kiahní?

Ovčie kiahne sú bežnou detskou chorobou, ktorá je typická pre deti v pred pubertálnom veku. Je to vysoko nákazlivá infekcia vírusom známym ako varicella zoster. Symptómy začínajú ako nepohodlie podobné chrípke, ako horúčka, bolesť svalov, alebo brucha, únava a možné bolesti hlavy. Toto po 1 až 4 dňoch nasledujú malé červenkavé vyrážky, ktoré môžu byť kdekoľvek po tele a obyčajne nepríjemne svrbia.

Na vyrážkach sa tvoria pľuzgiere a otvorené rany môžu mať ďalšiu komplikáciu v podobe bakteriálnej infekcie. Pretože vírus je vysoko nákazlivý, dieťa by malo zostať doma a tí, ktorí sú tomuto vírusu vystavení, by mali používať antivírusové esenciálne oleje, aby sa tiež nenakazili.

Symptómy podobné chrípke a svrbiace vyrážky môžu byť nepríjemné ale choroba je zvyčajne mierna a je preč medzi niekoľkými dňami a týždňom. Keby to dostali staršie deti, mali by väčšie problémy, a ľudia so slabým imunitným systémom takisto.

On Guard® ochranná zmeszmes na imunitu

On Guard jedinečnou zmesou olejov od dōTERRA® vyvinutou na podporu zdravej imunitnej funkcie. Olej z divokého pomaranča skombinovaný s klinčekom, škoricou eukalyptom a rozmarínom, ponúkajú voňavú, prírodnú a efektívnu alternatívu k syntetickým prípravkom na podporu imunity. On Guard, so svojou unikátnou vôňou, je jednou z najuniverzálnejších zmesí olejov od doTERRA. Je tiež bezpečný na čistenie povrchov, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami, ako netoxický spôsob čistenia, alebo na čistenie vzduch rozptyľovaním do vzduchu. On Guard je vynikajúci na eliminovanie vírusov, kvôli svojim účinným zložkám. Na aromatické masážne alebo vnútorné použitie.

On Guard – Protective Blend 15ml (31100005)

Cena: €48,00

Navštivit eShop

Poznámka: Nepoužívajte aspirín na znižovanie teploty. Deťom by sa nikdy nemal podávať aspirín, alebo lieky obsahujúce aspirín na liečenie ovčích kiahní alebo iných vírusových infekcií, kvôli riziku Reyovho syndrómu. Tento syndróm spôsobuje náhle a nebezpečné poškodenie pečene a mozgu. Je to zriedkavé ale pri takýchto vážnych komplikáciách je treba byť opatrný.

Liečenie ovčích kiahní s esenciálnymi olejmi:

Na upokojenie svrbenia:

Urobte Calaminovú masť:  Zmiešajte 3 kvapky Levandulového oleja  a Melaleuca(čajovník) oleja na každých 30 ml Calaminového telového mieka.

Pridajte jeden pohár jedlej sódy a 2 -4 kvapky levandulového oleja  do teplého kúpeľa. Dobre zamiešajte a deti sa môžu kúpať/hrať a zároveň sa im uľaví.

Aby ste sa vyhli nákaze a urýchlili čas liečenia:

Rozptýľte On Guard do vzduchu

Každý v domácnosti by tiež mal urobiť toto:

Užiť 2-3 kvapky On Guard, Melaleuca Oil, a Peppermint Oil denne v kapsli

Na pomoc od chrípkových symptómov:

Natrite 2-3 kvapky Peppermint Oil na spánky a vzadu na krk (pozor na oči)

Čaj s použitím 2-3 kvapiek Lemon Oil (citrónového oleja) a s medom  poskytne upokojujúcu úľavu.

Natrite olej DigestZen  na oblasť brucha, 1-2 krát denne.

Podobné články