fbpx

Esenciálné oleje na leto

Leto je obdobie, kedy si môžete vychutnať príjemné a osviežujúce vône esenciálnych olejov.

Tu je zoznam niekoľkých esenciálnych olejov, ktoré sú obzvlášť vhodné na leto:

  1. Levanduľa: Levanduľový esenciálný olej má upokojujúce vlastnosti a je skvelý na zmierňovanie stresu a úzkosti. Tiež môže pomôcť pri liečbe slnečných popálenín a štípancov od hmyzu.
  2. Mäta pieporná: Mätový esenciálný olej má osviežujúcu a chladivú vôňu. Je skvelý na upokojenie prehriatej pokožky a zmiernenie nepohodlie po opaľovaní.
  3. Citrónová tráva: Citrónová tráva má sviežu, citrusovú vôňu, ktorá povzbudzuje a oživuje. Je účinná pri odpudzovaní hmyzu a môže pomôcť pri zlepšovaní nálady.
  4. Pomarančový éterický olej: Pomarančový olej má sladkú, ovocnú vôňu, ktorá vytvára veselú a povznášajúcu atmosféru. Je skvelý na zvýšenie energie a podporu pozitívnej nálady.
  5. Eukalyptus: Eukalyptusový esenciálny olej má osviežujúcu arómu a môže pomôcť pri dýchacích problémoch spojených s alergiami alebo prechladnutím. Tiež môže pomôcť odpudzovať hmyz.
  6. Bergamot: Bergamotový olej má sviežu a ovocnú arómu. Je skvelý na zlepšenie nálady a redukciu stresu. Pri opaľovaní sa však vyvarujte vystaveniu slnku po použití tohto oleja, pretože môže zvýšiť citlivosť pokožky na slnko.
  7. Terrashield: Zmes esenciálných olejov doTERRA vhodná ako prírodný repelent.

Pri používaní esenciálnych olejov v lete je dôležité mať na pamäti ich fototoxické vlastnosti. Niektoré oleje môžu zvýšiť citlivosť pokožky na slnko, a preto sa odporúča vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu po ich použití. Vždy sa riadte pokynmi na etikete.

Podobné články