fbpx

Esenciálné oleje na dovolenku

Pri cestovaní je výhodné mať so sebou niekoľko vybraných esenciálnych olejov, ktoré môžu byť užitočné vo viacerých situáciách.

Zengest®DigestZen®

Zengest® využíva výhody týchto zavedených teraputických zložiek z zmesi čistých esenciálnych olejov. Každá zo zložiek :Ginger (zázvor), peppermint (mäta), tarragon, fennel (fenikej), caraway, coriander (koriander)  a anise (aníz)  má špecifické vlastnosti, ktoré dodávajú k celkovej účinnosti tejto silnej zmesi. Pri vnútornom použití Zengest od dōTERRA® prináša uľudňujúcu digestívnu úľavu. Na aromatické, masážne aj vnútorné použitie.

Zengest – Digestive Blend 15ml (31030005)
Cena: €48.00 (zlava 25%)

Navštivit eShop

Tu je zoznam esenciálnych olejov na dovolenku, ktoré sú skvelou voľbou pre cestovanie:

  1. Levanduľa: Levanduľový esenciálny olej je veľmi všestranný a môže pomôcť pri uvoľňovaní stresu, zlepšovaní spánku a upokojovaní pokožky po popáleninách alebo bodnutí hmyzom. Tiež má príjemnú vôňu, ktorá môže pomôcť vytvoriť relaxačnú atmosféru v hotelovej izbe alebo vo vzduchovom priestore.
  2. Mäta pieporná: Mätový esenciálny olej je osviežujúci a chladivý. Je skvelý na zmiernenie cestovnej nevoľnosti, únavy a nepohodlia po dlhej ceste. Stačí si privoniavať mätový olej priamo z fľaštičky alebo ho aplikovať na spánky.
  3. Tea tree (čajovník): Tea tree olej má silné antiseptické vlastnosti a môže byť využitý pri liečbe drobných rán, škrabancov alebo akné. Je tiež účinný pri ošetrovaní pokožky po bodnutí hmyzom alebo prejavoch podráždenia.
  4. Eukalyptus: Eukalyptusový olej je známy svojimi dekongestívnymi vlastnosťami. Pri cestovaní môže pomôcť pri liečbe prechladnutia alebo alergických reakcií. Môžete si vytvoriť výparové inhalácie alebo pridať niekoľko kvapiek do horúcej vody a inhalovať pary.
  5. Citrónový olej: Citrónový olej má osviežujúcu vôňu a energetizujúce účinky. Je skvelý na povzbudenie a zlepšenie nálady po dlhej ceste. Môžete si ho privoniavať priamo z fľaše alebo pridať niekoľko kvapiek do vody na pitie, aby ste si vytvorili osviežujúci nápoj.
  6. Zengets: zmes Zengest je namiešaná tak, aby ulavila pri poruchách trávenia, hnačke a nevolnosti. Kvapnite do vody a vypite, alebo obliznite kvapku zo zadnej strany ruky. Môžete tiež použiť masážne tak, že si ho namažete na chodidlá alebo žalúdok.

Pri balení esenciálnych olejov na cesty uistite sa, že ich máte v pevne uzavretých fľaštičkách a zabalené tak, aby sa zabránilo ich vyliatiu. Tiež dôkladne skontrolujte letiskové pravidlá alebo miesta, kam cestujete, aby ste sa uistili, že dodržiavate ich bezpečnostné a prepravné predpisy.

Podobné články