fbpx

Melaluca (Tea Tree)

obr. Tea TreeMelaleuca, známejšia pod názvom Tea Tree, alebo čajovník, má viac než 92 rôznych prírodných zložiek a nespočetné množstvo rôznych spôsobov použitia. Listy čajovníka používali austrálski domorodci už celé storočia. Rozdrvili listy a vdychovali olej, aby podporili čisté dýchanie. Tiež prikladali lístky priamo na kožu, aby sa ochladili. Čajovník sa ale najviac preslávil svojimi čistiacimi vlastnosťami. Môže sa používať na čistenie pokožky a nechtov a na podporu krásnej pleti. Dá sa použiť aj na čistenie všetkých povrchov v domácnosti, a ochraňuje proti vplyvom prostredia. Používa sa aj na príležitostné podráždenia pokožky, aby sa koža upokojila a difúzovanie tohto oleja, čistí a osviežuje vzduch. Podľa knihy Daniela McDonalda o Emóciách a Esenciálnych olejoch, je to „olej energetických hraníc. Ktorý prečisťuje negatívnu energetickú záťaž. Čajovník pomáha pretrhávať negatívne väzby, aby sa mohli vytvoriť nové, zdravé spojenia, také, ktoré rešpektujú osobný priestor a hranice človeka, ktorý tento olej používa.”.

Hlavné výhody:obr melaluca - tea tree

  • Čistiaci a omladzujúci vplyv na pokožku
  • Ochraňuje proti vplyvom prostredia, a proti sezónnym potiažam.

Použitie:

  • Na príležitostné podráždenie kože naneste 1–2 kvapky Čajovníka na postihnutú oblasť.
  • Vmiešajte 1–2 kvapky do svojho čističa na pleť, ktorý potom bude mať ešte zlepšené čistiace vlastnosti, alebo aplikujte na kožu po holení.
  • Naneste na nechty na rukách aj na nohách po sprchovaní, pre čisté a krásne nechty.
  • Kvapnite niekoľko kvapiek do sprejovacej fľaštičky s vodou a použite na povrchy na ochranu proti sezónnym  potiažam a vplyvom prostredia.

Návod na použitie
Difúzovanie: Použite tri až štyri kvapky do difuzéra.

Masážne použitie: Nanieste jednu až dve kvapky na oblasť, ktorú riešite. Zrieďte s frakcionovaným kokosovým olejom, aby ste minimalizovali riziko citlivosti na olej (aby to určite neštípalo).

Podobné články