fbpx

Použitie éterických olejov proti otravným hmyzím návštevníkom

Počas letných dní nás sprevádzajú nevítaní hostia – otravný hmyz, ktorý môže narúšať pikniky, prechádzky a ďalšie vonkajšie aktivity. Otravný hmyz, ako komáre, osy, muchy a kliešte, nielenže spôsobuje nepohodlie, ale môže nám priniesť aj nebezpečné choroby. Existuje mnoho spôsobov, ako sa chrániť pred týmito nežiaducimi tvormi, a jedným z prírodných a účinných spôsobov je používať éterické oleje proti otravnému hmyzu.

Éterické oleje sú koncentrované extrakty z rastlín, ktoré majú rôzne vlastnosti a priaznivé účinky na ľudské telo. Mnoho éterických olejov obsahuje prírodné chemické zlúčeniny, ktoré sú pre otrvaný hmyz nepríjemné alebo odpudzujúce. Používanie éterických olejov ako repelentov je bezpečnejšou alternatívou k chemickým insekticídom obsahujúcim pesticídy.

Tu je niekoľko éterických olejov, ktoré sa osvedčili ako éterické oleje proti otravnému hmyzu:

  1. Citronela: Citronela je jedným z najznámejších repelentov proti komárom. Jej silná citrusová vôňa odpudzuje komáre a chráni pred ich bodnutím. Stačí zmiešať niekoľko kvapiek citronelového oleja s nosným olejom, ako je kokosový olej, a naniesť ho na pokožku alebo oblečenie.
  2. Levanduľa: Levanduľa má príjemnú vôňu pre ľudí, ale pre hmyz je to nočná mora. Olej z levandule odpudzuje muchy, komáre a osy. Môžete si pripraviť vlastný sprej na oblečenie alebo priestor pomocou levanduľového oleja zmiešaného s vodou a rozprašovačom.
  3. Eukalyptus: Eukalyptový olej je skvelým odstrašovačom klieští. Ich vôňa je pre kliešte nepríjemná, takže aplikácia eukalyptového oleja na kožu môže znížiť riziko prichytenia kliešťa. Pridajte pár kvapiek eukalyptového oleja do nosného oleja a naneste na odkryté časti tela.
  4. Mäta pieporná: Mäta pieporná je ďalším účinným repelentom proti hmyzu. Jej vôňa je pre komáre a mravce neprijateľná. Môžete použiť mätu piepornú vo forme oleja alebo rozprašovača a aplikovať ju na pokožku alebo povrchy, kde sa hmyz pohybuje.
  5. Čajovník: Čajový strom je známy svojimi antiseptickými vlastnosťami, ale je tiež účinným odstrašovačom komárov a klieští. Aplikácia oleja z čajového stromu na kožu môže pomôcť zabrániť bodnutiu komára alebo prichyteniu kliešťa.
  6. TerraShield: dōTERRA TerraShield Repelentní směs je vlastní směs Certifikovaných čistých esenciálních olejů teraupetické třídy včetně eukalyptu, citronely, citronové trávy a 12 dalších pečlivě vybraných a vyvážených olejů v základním 100% čistém frakcionovaném kokosovém oleji. Tato směs může bezpečně používat každý člen vaší rodiny. Abyste dosáhli maximálního účinku, používejte každé 4-6 hodin. Použijte několik kapek celo-přírodního super koncentrovaného TerraShield, na odkrytou pokožku a otvory oblečení před každou aktivitou venku

Pri používaní éterických olejov je vždy dôležité dodržiavať pokyny výrobcu a dbať na správne naředenie. Niektorí ľudia môžu byť citliví na určité oleje, preto je vhodné vykonať test na malej časti kože pred širokým použitím.

Používanie éterických olejov ako repelentov proti otravnému hmyzu môže byť prírodnou a účinnou alternatívou k chemickým insekticídom. Tieto oleje majú príjemné vône pre ľudí, ale pre hmyz sú nepríjemné a odpudzujúce. Okrem toho, že chránime svoje telo pred bodnutím a prichytením, tiež sa vyhýbame používaniu potenciálne škodlivých chemikálií v našom prostredí.

Podobné články