fbpx

11 Praktických použití Levanduľového esenciálneho oleja

 1. Upokojiť umrnčané dieťatko. Levandulový olej sa osvedčil, kvôli svojej upokojujúcej vôni.obr. levandulovy esencialny olej
 2. Zvlhčovač pleti. Pretože levandulový olej má schopnosť povzbudzovať cirkuláciu, prirodzene zvyšuje hladinu kyslíka a živín, ktoré sa dostanú do vašej pleti, a tým robia pleť vláčnejšou.
 3. Doma vyrobený šampón. Pridajte niekoľko kvapiek do svojho obľúbeného receptu na výrobu šampónu (prípadne do prírodného šampónu, alebo kondicionéra).
 4. Pre občerstvujúci spánok. Keď sa vám nedarí vypnúť, kvapnite si na vankúš kvapku levandule. Jej upokojujúca vôňa vás nádherne uvoľní
 5. Pre uvoľnenie zapchatých dutín. Natrite levandulu na dutiny, vyhnite sa pritom očiam. Levandula má schopnosť regulovať opuchy a prečistiť cesty.
 6. Urobte si krásny levandulový horúci kúpeľ. Do 2 lyžíc sódy bikarbóny namiešajte 4-5 kvapiek levandule, zmiešajte s vodou a užívajte si. Dokonalé pre dobrý spánok počas tých hektických dní.
 7. Prírodný repelent. Na udržanie hmyzu v bezpečnej vzdialenosti si dajte 1-2 kvapky na zátylok a za uši
 8. Osviežte interiér svojho auta. Kvapnite 6-7 kvapiek do 100 ml vody v sprejovacej fľaštičke a jemne postriekajte sedadlá, koberec, a čalúdenie vo svojom aute.
 9. Upokojte svojho psa. Kvapnite si kvapku levandule na ruku a jemne svojho zvieracieho miláčika pohlaďte.
 10. Levandulová masť. Do 50 ml kokosového oleja, alebo bambuckého masla namiešajte 10 kvapiek levandulového oleja. (môžete predtým rozpustiť na radiátore, alebo v ponorením nádobky s tuhým olejom do teplej vody). Výborné na suchú pokožku, aj počas zimných mesiacov
 11. Vyrobte si aromaterapeutickú plastelínu. Použite obľúbený recept na doma robenú plastelínu a pridajte do nej niekoľko kvapiek levandule. Pozorujte svoje deti, aké sú pokojné, keď sa s ňou hrajú!

Podobné články