fbpx

Neuropatia

AromaTouch®

 vlastná masážna zmes od doTERRy, ktorá spája terapeutické benefity olejov, ktoré sú znýme tým, že uvoľňujú svaly, upokojujú napätie, upokojujú podráždené tkanivá, zvyšujú cirkuláciu, vyhladzujú a tonizujú. AromaTouch® spája naše  CPTG® esenciálne oleje:  bazalku, grapefruit, cypress, majoránku, mäta a levandulu do dokonale relaxačnej zmesi, ktorá dodáva mnohé dôležité benefity rôznym masážnym technikám. Na masážne použitie.

AromaTouch – Massage Blend 15ml (31200005)
Price: €33.75

AromaTouch

Tento proces v podstate vytvára angiogenézu, čo je stimulácia a vytváranie nového vaskulárneho tkaniva. Potrvá to niekoľko týždňov, a možno mesiacov v závislosti od dĺžky a hĺbky poškodeného tkaniva. V podstate ´vytvárate´ potrebu pre krv aby prúdila do postihnutej oblasti. Je to najefektívnejšie u pacientov s diabetickou neuropatiou, ale aj iní môžu nájsť úľavu v tomto procese. Tri veci sú dôležité pri tomto procese:

Cvičenie (alebo stimulácia pre cirkuláciu), teplo a masáž.

Za použitia kokosového oleja na rozmazanie, aplikujte niekoľko kvapiek Aromatouch esenciálneho oleja na oblasť lýtka. Ostatné odporúčané oleje sú:  Majorán, Cypress, Mäta, Wintergreen, Bazalka, Grapefruit, Levandula. Čokoľvek, čo má cirkulačné vlastnosti je možné použiť. (Každý pacient sa môže líšiť)

Celý proces by nemal trvať dlhšie ako 10 minút na každej nohe.

Keď začnete, možno si všimnete aký tvrdý je lýtkový sval. To je tiež známka neuropatie. Vyložte si tú nohu na svoje koleno. Začnite na vrchu lýtka, v časti, kde je „dolina“ (pozri obrázok). Masírujte malými kruhovými pohybmi po lýtku dolu smerom k chodidlu. Zopakujte niekoľkokrát na obidvoch stranách lýtka. (môžete použiť aj malý ručný masážny prístroj) Možno v danej oblasti cítite malé kryštály, ako také hrčky. Snažte sa ich rozmasírovať. Možno že to bude pacienta zo začiatku bolieť.

Teraz  ohnite chodidlo a aplikujte oleje na spodok chodidla. Potom pomasírujte nasledujúcu oblasť chodidla. Možno cítite kryštály v tejto oblasti tiež. Masírujte smerom k prstom. To vytvára potrebu pre krv aby prúdila do týchto oblastí.

Po masírovaní týchto oblastí po  približne 10 minút aplikujte na oblasť teplý obklad (ako termofor alebo ryžový vankúšik) a nechajte ho asi 10 minút na každej nohe.

Urobte tú istú aplikáciu na druhej nohe a chodidle. Kľúčom k úspechu pri tejto aplikácii je PRAVIDELNOSŤ!

Tiež sa odporúča užívať vitamíny Lifelong Wellness Pack na stabilizáciu tela, a tiež namazať  bazalku na chodidlá ráno. Je tiež dobré užívať koriander vnútorne, aby pomohol s hladinami cukru v krvi. Tí, ktoré majú vážne problémy s hladinami cukru v krvi, by si tieto hladiny mali monitorovať. Tak ako pri všetkom, správna diéta a najmenej  20-30 minút cvičenia každý deň je nevyhnutné pre telo, aby sa vyliečilo.

 

Podobné články