fbpx

Oleje pre mamičky

Esenciálne oleje môžu byť skvelými pomocníkmi pri pôrode a po ňom

Levandulový esenciálny olej

Náš najobľúbenejší olej, levandulu si ľudia už tisícky rokov vážia pre jej nezameniteľnú arómu a terapeutické vlastnosti. Levandula má široké použitie a je akceptovaná pre svoje relaxačné a upokojuje vlastnosti. Na masážne, aromatické a vnútorné použitie.

Lavender – Essential Oil 15ml (30110005)
MC: €30.80 VC: €21.60

Produktový katalóg

Serenity – upokojujúca zmes navrhnutá na znižovanie stresu tým, že upokojuje nervový systém, vytvára pocit pohody a zlepšuje zdravie prirodzenou redukciou stresu a jeho pridružených symptómov. Povzbudzuje tiež láskyplný vzťah medzi matkou otcom a novým bábätkom a prináša im rovnováhu s pocitom celosti.

Mäta – vdychovanie mäty môže pomôcť redukovať úzkosť a hypertenziu (vysoký tlak). Nanesená na spodnú časť chrbta môže byť príjemne chladivá. Mäta môže pomôcť otočiť nesprávne nasmerované dieťa – nanesie sa na brucho s frakcionovaným kokosovým olejom a vmasíruje. Na presmerovanie dieťaťa sa tiež používa aj myrha.

Balance – je dokonalá zmes na rovnováhu a pokoj. Môže sa aplikovať na chodidlá a pomôže vám uvoľniť sa a zvýši odvahu keď pôjdete cez proces pôrodu. Pomáha vyrovnávať elektrické energie v tele, dodáva pocit odvahy , sebavedomia a sily. Táto zmes  pomáha telu, aby si samo skorigovalo svoju rovnováhu a nastavenie. Prináša pocit pokoja a relaxácie. Balance pomáha uzemniť sa a spojiť sa s dolnými časťami tela. Mamičky chcú často   ujsť pred kontrakciami a pocitmi, ktoré sa dejú v tej časti ich tela. Toto môže pochádzať z minulej skúsenosti a tie isté pocity prinášajú ťažké spomienky (ako napríklad nejakú traumu). Balance pomáha mamičke aby ostala prítomná a stabilná v danom momente a sústredila sa na to, čo jej telo robí. Dodáva jej to vnútorný pocit odvahy a sily a pocit „viem, že to dokážem.“

Zmes na podporu pôrodu

Rozptyľujte Balance a divoký pomaranč, ktorý môžete aplikovať na spodok chodidiel, zátylok a uši.

Uzemňujúci a upokojujúci sprej

40 kvapiek Balance

120 ml destilovanej vody v sklenenej sprejovacej fľaši.

Zmes na rozptyľovanie na relaxáciu a sústredenie

Rovnaké časti mäty a pomaranča

Zmes na podporu hrádze pri tlačení

  • 30 ml kokosového oleja
  • 20 kv slamienky (helichrysum)
  • 20 kv. Kadidlo (Frankincense)

Jemne masírujte na hrádzu počas prechádzania hlavičky proti modrinám, opuchnutiu a krvácaniu

Močenie môže byť problém, pretože niektoré mamičky môžu mať nejaké opuchy a potom sa ťažko močí. Kvapka múty v záchode tomu napomôže. Často malé privoňanie k Balance, levanduli alebo Serenity pomôže s relaxáciou tela tak, aby mohlo pustiť.

Kadidlo a levandula

Pomáhajú pri hojení a dezinfekcii po pôrode rovnako ako aj rany po cisárskom reze

Dojčenie

Najlepšie jedlo, ktoré môžete dieťaťu dať je materské mlieko. doTerra PB Assist dodáva dobré baktérie a dobrú flóru do kolostra a tieto výhody sa pri dojčení prenášajú na dieťa. Pomáha to osídliť žalúdok dieťaťa dobrými baktériami, ktoré zabíjajú choroby. Na zvýšenie produkcie mlieka je dobrý bazalkový  alebo feniklový esenciálny olej. Môžete ho naniesť 3 až 4 krát denne vyhnite sa bradavke, a nepotrebujete to zmyť pred dojčením (vstrebe sa to). Môžete ich tiež užívať vnútorne v kapsuli, alebo pod jazyk a zapiť vodou. Ďalšia vec na zvýšenie produkcie mlieka je zinok. Niekedy po chorobe sa znižuje produkcia mlieka, pretože telo spotrebovalo všetok zinok aby sa uzdravilo. Zinok sa nachádza tiež v doplnkoch Celoživotná vitalita / Life long vitality)

Mäta môže znížiť produkciu mlieka ( a nemusí) . Keď použiteje kvapku alebo dve proti horúčke alebo bolesti hlavy, je to v poriadku, 4- 5 kvapiek môže už byť veľa.

Popraskané bradavky –  myrhu alebo muškát aplikovať priamo na bradavku, môžete riediť kokosovým olejom ale nemusíte.

Zápal prsníka – vitamín C, On Guard, ájovník priamo na zapílené miesto a tiež v kapsuli a zapiť každú hodinu až kým sa to mezlepší.

Bábätká

Tesne po pôrode Balance na nožičky, pretože pre bábätko je to stres keď príde do chladného hlučného sveta. Balance pomôže Bábätku spomenúť si, ach áno, ja tu mám byť, a tieto hlasy poznám, myslím, že tu sa mi bude páčiť.  (balance všeobecne pomáha ľuďom byť spokojný v prítomnom okamihu)

Serenity – na nožičky aby sa upokojili

Digest zen, pri bolestiach bruška, hnačke, zápche

Bolesti ucha – nanestie čajovník alebo bazalku za ucho.

Podobné články