fbpx

4 Spôsoby ako Zväčšiť svoj zoznam kontaktov

talkNiekedy môže byť ťažké prísť na to, ako neustále rozširovať svoje podnikanie, ak máte pocit, že nemôžete, alebo neviete ako začať konverzácie s ľuďmi. Tu sú nejaké tipy, ktoré vám môžu pomôcť začať.

  1. Verte, že to dokážete.

Odvšadiaľ počúvame, že najviac záleží na tom, čomu veríme a na našom postoji. Toto sa obzvlášť týka podnikania. Niektorí ľudia sú prirodzene hanblivejší, a nie sú si istí, či môžu s niekým hovoriť. Ale keď veríte vo svoje schopnosti tak ako veríte produktom doTERRA, môžete si pomôcť a túto prekážku prekonať.

Výborný spôsob, ako získať sebadôveru je jednoducho ísť von a skúsiť to. Dajte si cieľ, že budete hovoriť s dvomi ľuďmi denne (o olejoch) a sledujte, ako sa to bude zlepšovať.

  2. Hovorte s každým.

Toto je veľmi dôležité, keď chcete rozšíriť svoje podnikanie. Ak celkom neviete, ako by ste s niekým začali rozhovor, skúste toto:

  • Vyhľadávajte „pomôcky na začatie konverzácie“: predmety v domoch, alebo záhradách, alebo spoločné veci v životnom štýle – to všetko sú výborné body na začatie konverzácie.
  • Hovorte s ľuďmi o ich rodine a ako im oleje môžu pomôcť.
  • Buďte pozorným poslucháčom.
  • Buďťe milý, priateľský a veselý, aby ste boli pre ľudí prístupnejší.
  • Opýtajte sa, či poznajú niekoho, pre koho by tieto oleje mohli byť užitočné.

  3. Pamätajte že je dôležité mať oleje so sebou.

  • Pri každodennom používaní olejov sa uistite, že ich používate aj vtedy, keď ste vonku a robíte každodenné veci ako sú nákupy, vybavovačky a pod. Noste so sebou vzorky, aby ste sa o nich mohli v prípade potreby podeliť. Keď oleje používate na verejnosti, často to pomôže začať konverzáciu o olejoch s ľuďmi, ktorí sú okolo vás.
  • Majte dopredu pripravené, kam odkážete ľudí, aby si mohli nájsť viac informácií, ako je napr. vlastná web stránka, alebo doterraeveryday.eu a podobne.

  3. Dosledujte tých ktorí si u vás niečo objednali, alebo v minulosti prejavili nejaký záujem o oleje.

Technicky títo ľudia už na vašom zozname kontaktov sú. Avšak aj mnohí ľudia o ktorých viete môžu mať netušený potenciál.

  • Dajte im vedieť o promočných akciách, ktoré sa momentálne dejú.
  • Ak sa s vami rozprávali o olejoch kvôli špecifickému problému v minulosti, dosledujte ich a dajte im na tento problém alternatívne možnosti.

Pamätajte si, žiadne úsilie nie je stratené. Ak sa budete držať týchto jednoduchých rád, budete prekvapený, ako rýchlo sa vám zoznam kontaktov rozrastie.