fbpx

Podpora pre imunitný systém

Tu sú moje NAJ tipy, ktoré môžete začať robiť okamžite, aby ste podporili svoj imunitný systém:
Dostatočne si oddýchnite: vystresované, unavené telo je viac náchylnejšie k útočníkom.
Noste so sebou svoju dezinfekčnú OnGuard hmlu: posprejujte miesta ako kľučky od dverí, klávesnicu od pc, mobilný telefón.
Dôkladne si umývajte ruky s mydlom a vodou.
Vyhýbajte sa dotýkaniu tváre.
Pite dostatok vody. Pridajte kvapku OnGuardu alebo Citrónu do vody.
Majte vo svojej blízkosti oleje na podporu imunity. Moje obľúbené sú OnGuard, Eukalyptus, Bergamot, Čajovník, Oregáno, Kadidlo, Citrón, Citrónová tráva, Kurkuma, Copaiba, zmes Air a ďalšie.
Podporte svoje telo s výživovými doplnkami, najmä vitamín C a D, zinok, DoTERRA LifeLong Vitality, PB Assist+, DDR Prime, a Mito2Max.
Vykúpte sa vo vani s Epsomovou soľou a esenciálnymi olejmi ako Aromatouch, Copaiba, Serenity a Citrónová tráva.


Vlastnosti esenciálnych olejov a ich vplyv na posilnenie imunity:

Eukalyptus, s jeho jednoznačne rozpoznateľnou vôňou, je olej, ktorý pomáha na odhlienenie a zlepšenie dýchania. Tajomstvom jeho efektívnosti je zložka, ktorá sa nazýva 1,8-cineol, a ktorá má účinné protizápalové, a antibakteriálne vlastnosti.
Výskumy ukazujú, že na to, aby sme z tohoto oleja mali žiadaný antibakteriálny účinok, stačí ho vdychovať. Vdychovanie tohto oleja navyše stimuluje imunitný systém tým, že podporuje kľúčové imunitné bunky pri zneškodňovaní cudzorodých látok.


Oregáno je olej, ku ktorému pociťujem veľký rešpekt vzhľadom na jeho obrovskú silu, ktorá sa prejavuje aj štipľavou prieraznosťou. Vzhľadom na to, že pri nesprávnom použití tento olej vie aj pekne popáliť, nepatrí do mojej prvej línie olejov. Avšak titul najsilnejšie prírodné antibiotikum tomuto oleju právom patrí. Má vysoký obsah karvakrolu a tymolu – čo sú látky, ktoré zabíjajú cudzorodé látky tým, že zvyšujú priepustnosť bunkových membrán.


Bergamot je citrusový olej s veľmi zvláštnou citrónovou horkastou vôňou a chuťou. Tento olej má schopnosť likvidovať cudzorodé látky, dezinfikovať prostredie a ruky. Navyše posilňuje našu imunitu tým, že dokáže redukovať cholesterol a tým pomáha kardiovaskulárnemu systému. Keď bergamot vdychujeme, okrem ochrany a podpory dýchacích ciest nás navyše aj upokojuje a jeho nádherná vôňa prispieva k pocitom sebaistoty
a sebavedomej uvoľnenosti. Platí pri ňom upozornenie, že ho nemôžeme používať na odhalené časti tela, keď sa ideme opaľovať, ale ak ho použijeme na časti tela, ktoré si zakryjeme oblečením, alebo si ho dáme na večer, preniká cez pokožku a vytvára antibakeriálnu ochranu. Odporúčam pred nanášaním ho najprv zriediť pol na pol s mastným, napr. kokosovým olejom.

Čo ak niečo prekĺzne cez vašu obranu a vy musíte zostať doma?
Tu sú moje TOP tipy, ktoré môžete aplikovať:
1. Zostaňte doma a odpočívajte. Čítajte knihu. Pite čaj. Spite. Používajte oleje!
2. Pite množstvo tekutín. Pridajte esenciálne oleje na extra podporu.
3. Dýchajte ľahšie tak, že si vytvoríte z trička stan a vdychujte paru z horúceho hrnčeka, do ktorého ste pridali 4 kvapky Air, 2 kvapky Citrón, 1 kvapka Oregáno.
4. Ponorte sa do horúcej vane na 20 minút s polovicou hrnčeka Epsomovej soli a esenciálnymi olejmi: 6 kvapiek Levanduľa, 5 kvapiek Čajovník a 5 kvapiek Kadidlo.
5. Nechajte zapnutý difuzér s vaším obľúbeným esenciálnym olejom na imunitu (môj najobľúbenejší je OnGuard, ale striedam ho napr. so zmesou Air a tiež zmesami Kadidla a Bergamotu, Citrónu a Eukalyptu, a ďalšími kombináciami imunitných olejov). Oleje, ak to nie je už hotová zmes, rada miešam aspoň dva naraz, lebo sa tým zvyšuje ich záber na likvidáciu patogénov.
6. Použite Pepermintový alebo Levanduľový sprej ak máte vysokú telesnú teplotu.

Tu mám niekoľko BONUSOVÝCH receptov, aby ste sa cítili lepšie:
Domáci sirup:
Ingrediencie: 1 polievková lyžica medu, 1 kvapka Pomaranč, 1 kvapka Citrón, 1 kvapka Kadidlo, 1 kvapka Pepermint.
Inštrukcie: Zmiešajte všetky ingrediencie dokopy a prehltnite, aby sa vám okamžite uľavilo!


Bomba v roll-one
Ingrediencie: 16 kvapiek Citrón, 12 kvapiek Čajovník, 12 kvapiek OnGuard, 10 kvapiek Oregano.
Inštrukcie: Zmiešajte oleje do 10ml sklenenej roll-onky a zvyšok doplňte frakcionovaným kokosovým olejom a pretrepte. Aplikujte na chodidlá, aby ste podporili svoju imunitu.

 

Buďte zrelaxovaní: Pridajte do difuzéru esenciálne oleje alebo pripravte zmes a naneste 1 až 2 kvapky do dlane a zhlboka sa nadýchnite 3 až 5 krát pre okamžitú úľavu od stresu a úzkosti.
Zostať v pokoji je veľmi dôležité, aby ste udržali váš imunitný systém silný. Použitie zmesí, ako je táto, je skvelým spôsobom, ako dať svojmu telu podporu.
Na podporu pokojnej nálady a zrelaxovaného stavu mysle pridajte do difuzéru nasledujúce esenciálne oleje, alebo si z nich pripravte zmes a naneste 1 až 2 kvapky do dlane. Túto zmes potom zhlboka vdychujte 3 až 5 krát pre okamžitú úľavu od stresu a úzkosti.
Zmiešajte: 2 kvapky cédrového oleja, 1 kvapku ylang ylangu, 3 kvapky levandule a 2 kvapky pomarančového oleja.

 

Podobné články