fbpx

Zdravie zažívacieho ústrojenstva

Určite ste si všimli, že doTERRA má množstvo výživových doplnkov, ktoré sa zameriavajú na zdravý tráviaci systém. Ak ste sa niekedy pýtali prečo, odpoveď je jasná, keď sa pozriete na štatistiky. Zdravie zažívacieho ústrojenstva je pre mnohých ľudí prvoradým záujmom – podľa Národného inštitútu pre diabetes a choroby tráviaceho systému a obličiek (NIH), v priemere 60 až 70 miliónov ľudí v USA trpí problémom tráviaceho ústrojenstva. Doplnky doTERRA boli vytvorené s cieľom zachovať fungovanie rôznych komponentov tráviaceho systému.

DigestZen Softgels

Ak chcete jednoducho vyskúšať zmes DigestZen, aby ste zmiernili nevoľnosť alebo upokojili žalúdočné ťažkosti po vyskúšaní nových jedál, softgels sú vynikajúcou možnosťou, pretože nemusíte plniť esenciálnym olejom vlastné vegánske kapsule.

Navrhované použitie:

 • Užite po jedle, aby ste podporili trávenie.
 • Pri cestovaní alebo skúšaní nových potravín upokojte občasné žalúdočné ťažkosti.
 • Užite s vodou alebo čajom, aby ste udržali zdravý zažívací trakt.

 

DigestTab

Táto žuvacia tableta je špeciálne navrhnutá pre osoby s citlivým žalúdkom. Esenciálne oleje zázvor, pepermint, koriander, aníz, estragón a fenikel upokojujú a podporujú tráviaci systém a dopĺňajú zoznam zložiek.

Navrhované použitie:

 • Používajte podľa potreby na zmiernenie občasného podráždenia žalúdka a pálenie záhy.
 • Užite jednu tabletu, aby ste poskytli úľavu od príležitostného trávenia kyselín a mohli pomôcť redukovať nechcené grganie a nadúvanie.

 

DigestZen TerraZyme

Metabolické enzýmy sú produkované vaším telom a získavané z jedla, ktoré jete. Vaše telo potrebuje množstvo tráviacich enzýmov, aby strávilo potravu a pomohlo bunkám pri premene živín na energiu. Avšak spracované, varené a konzervované potraviny v modernej strave často nemajú dostatok enzýmov. TerraZyme obsahuje zmes aktívnych potravinárskych enzýmov a podporuje kofaktory, aby sa doplnil rozdiel.

Navrhované použitie:

 • Užite jednu až tri kapsule s jedlom. Upravte množstvo podľa toho, čo jete – ak jete množstvo ovocia a zeleniny, zoberte si jednu kapsulu. Ak jete niečo viac spracované, užite tri kapsule.

 

GX Assist

GX Assist známy ako prirodzený spôsob očistenia, bol vytvorený s kyselinou kaprylovou a esenciálnymi olejmi. Tieto ingrediencie vytvárajú vo vašom tráviacom trakte nepriateľské prostredie pre potenciálne hrozby, ktoré spôsobujú tráviace problémy.

Navrhované použitie:

 • Na štvrťročnej báze užívajte jednu až tri kapsule s jedlom. Užívajte 10 dní predtým, ako začnete užívať PB Assist+. GX Assist neužívajte súčasne s PB Assist+.

 

PB Assist+

Nie je žiadnym tajomstvom, že probiotiká sú skvelé pre vaše črevá. S nimi môže váš tráviaci systém (nehovoriac o imunitnom systéme) fungovať čo najlepšie. PB Assist+ je kombinácia pre-biotík a probiotík na podporu dobrých baktérií vo vašom gastrointestinálnom trakte. Tiež môže podporovať váš metabolizmus a lepšie vstrebávanie živín z potravy. Kapsula bola špecificky navrhnutá s dvojvrstvovým systémom s časovým uvoľňovaním, ktorý chráni probiotiká pred žalúdočnou kyselinou.

Navrhované použitie:

 • Ak používate samostatne, užite jednu kapsulu trikrát denne s jedlom 10 dní každý mesiac.
 • Ak užívate ako súčasť štvrťročného čistenia po GX Assist, užite tri kapsuly denne počas piatich dní a potom jednu kapsulu denne počas 15 dní.
 • Ak váš tráviaci systém bol narušený zažívacími stresmi, PB Assist je bezpečné užívať častejšie alebo dlhšiu dobu.

 

PB Assist Jr.

Ide o probiotický prášok pre deti, a je tiež skvelý aj pre dospelých, ktorí majú problémy s prehĺtaním tabliet. Obsahuje 5 miliárd živých buniek zo šiestich probiotických kmeňov spolu s prebiotickými FOS. Prečo dávať dieťaťu probiotiká? Ukázalo sa, že konzumácia probiotík počas detstva vyrovnáva ich mikroflóru a podporuje dlhodobé blaho. Rovnako ako v prípade dospelých, aj PB Assist Jr. podporuje tráviaci a imunitný systém, metabolizmus a vstrebávanie živín.

Navrhované použitie:

 • Užívajte jedno vrecúško denne priamym nasypaním do úst alebo do studenej vody, džúse alebo jogurte. Nemiešajte s horúcou vodou.

 

Zendocrine Softgels

Kapsule, ktoré sú formulované s esenciálnymi olejmi, sú navrhnuté tak, aby podporovali pečeň a detoxikáciu telesných systémov. Telo sa prirodzene dokáže zbaviť nežiaducich látok: Zendocrine je určený na podporu tohto procesu. Každá kapsula obsahuje 2 kvapky zmesi Zendocrine.

Navrhované použitie:

 • Užite jednu kapsulu dva až trikrát denne.

 

Detoxikačný komplex Zendocrine

Namiesto esenciálnych olejov sa tento komplex skladá z bylín, ktoré tradične podporujú pečeň a detoxikáciu. Ovplyvňuje telo prostredníctvom rôznych iných mechanizmov ako Zendocrine Softgels, a z toho dôvodu môžete z komplexu získať iné výhody ako zo softgels. Odporúčame vám vyskúšať obidve varianty, aby ste zistili, ktorá pre vás funguje najlepšie.

Navrhované použitie:

 • Na podporu čistiacich orgánov užívajte dve kapsuly denne (jednu ráno a jednu večer) celý mesiac. Opakujte každé tri až štyri mesiace.

 

Podobné články