fbpx

Ako odstrániť ťažké kovy z organizmu?

Ťažké kovy

Ako ich odstrániť z organizmu               heavy metals

 Jeden z najrizikovejších prvkov, ktoré sa dostávajú do potravinového reťazca a spôsobujú kontamináciu potravín, sú ťažké kovy – ortuť, olovo, kadmium a arzén. Prítomnosť týchto toxických prvkov v potravinách patrí medzi hlavné ukazovatele zdravotnej nezávadnosti a bezpečnosti potravín, a preto sa jej venuje neustála pozornosť.

Denisa Rosinská z oddelenia kvapalinovej chromatografi e z ŠVPÚ konštatuje, že nevyhovujúce vzorky tvoria asi 2 percentá zo všetkých vyšetrených vzoriek na prídavné látky. Ide o potraviny, v ktorých bola zistená prítomnosť nepovolených aditívnych látok, ako aj o potraviny, v ktorých bolo prekročené najvyššie prípustné množstvo určitej aditívnej látky. http://www.agroserver.sk/news/potraviny-ktorych-sa-mame-bat-II-cast/

Žnečistené životné prostredie, najmä život v priemyselných oblastiach alebo pri väčších cestách takisto  vplýva na zanesenosť ťažkými kovmi.

Ako zistíme, že máme v tele zvýšený obsah ťažkých kovov?

V prvých fázach chronickej otravy dochádza ku kumulácii olova v organizme a postihnutý nepociťuje väčšie ťažkosti. Olovo sa hromadí v mäkkých tkanivách (pečeň, obličky), neskôr sa odtiaľ presúva do kostí, vlasov a zubov. Ďalším miestom, kde sa olovo kumuluje, je mozog, konkrétne sivá mozgová hmota a ganglie.

Olovo skracuje životnosť červených krviniek, čo sa postupne prejaví aj v zmene krvného obrazu. V tomto období sa postihnutí sťažujú najčastejšie na: zhoršenie telesnej kondície a celkovú únavu poruchy spánku bolesti kĺbov a svalov bolesti žalúdka a zníženie chuti do jedla zápchu

Objektívne možno u pacientov pozorovať bledú farbu pleti a prítomnosť tmavého lemu na ďasnách. Aj relatívne nižšia koncentrácia olova v krvi (pod 40 g.dm-3) zhoršuje pozornosť, krátkodobú pamäť, u detí sa prejavuje nekoncentrovanosť, nepokoj, popudlivosť, agresívnosť a oneskorený psychický vývoj. V ďalšom štádiu sú charakteristické: koliky hnačky neschopnosť úplne narovnať prsty (prstenník, prostredník, ochrnutie sa môže preniesť aj na ostatné prsty) hypertenzia choroby ľadvín

Druhé štádium je typické prejavmi postihnutia nervovej sústavy pacienta, čo sa prejavuje mučivými bolesťami hlavy, poruchami vedomia až bezvedomím.

Okrem priamych toxických účinkov majú viaceré vodorozpustné zlúčeniny olova karcinogénny účinok    http://referaty.aktuality.sk/ucinky-kovov-na-ludsky-organizmus/referat-18793

Esenciálny olej Cilantro veľmi efektívny ako odkovovovací  (chelating) prostriedok

obr. Cilantrovy esencialny olej na ťažké kovyodstraňuje ťažké kovy z mozgu a tkanív orgánov – ukázal sa ako nápomocný pri koronárnych ochoreniach srdca – najefektívnejší pri celkovej zmene životného štýlu.

Ak užívate nejaké lieky prosím porozprávajte sa o tomto procese so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že keď začnete užívať oleje a používať matku prírodu na spodok svojich chodidiel, že ste pripravení, že vaše lieky začnú lepšie účinkovať, pretože produkty doTERRA  poskytujú prostredie v ktorom sa môže udiať rapídne uzdravovanie a lieky zrazu budú oveľa efektívnejšie..

Keď začínate veľkú zmenu životného štýlu, ako je eliminácia ťažkých kovov zo svojho systému,je dôležité, aby ste sa postupne presunuli k olejom a k výžive, pretože začnete zmenu vo všetkých svojich telesných systémoch..Pamätajte, že v životoch väčšiny ľudí sa 80% ich telesnej energie využije na trávenie na trávenie a procesovanie živín a vytváranie nových zdravých buniek…a tak poskytovanie pravidelnej excelentnej nutričnej podpory počas tohto procesu vám dá pevný základ pre dlhý a zdravý život. Najprv vylúčte bielu múku a potom o týždeň neskôr sa sústreďte na elimináciu bieleho cukru zo svojej stravy zatiaľ čo denne používate balíček Celoživotná vitalita spolu so Zendocrinom, Terrazymom, Pb Assistom a Trim Shakom aspoň raz denne.  Pote vodu ako hlavný nápoj a užívajte esenciálny olej Cilantro (2 kvapky s  Digest Zen 2 kvapkami levadule zmiešať a piť 2kvapky dvakrát denne) a aplikujte si na zátylok a chodidlá zmes: Cilantro 2 kvapky, Slamienka 3 kvapky, Frankincense 4 kvapky, Rozmarín 4 kvapky, Levandule 5 kvapiek- musíte denne cvičiť – minimálne  25minút denne rýchla chôdza – žiadne zastaveníčka s o Simonkou či Karlom, hlboké dýchanie a konzistentný rýchlosť, toto vám pomôže najviac, ak to dodržíte konzistentne  3-4 mesiace… fyzické, emocionálne a duchovné zmeny sú úžasné.

Keď ráno vstanete niekedy zažijete v ústach divnú chuť – tak pite ešte viac vody, aby ste pomohli odstrániť nechcených materiálov z tela.  Pridanie zmesi “Slim and Sassy” do vody ráno tak 2.2 dcl vody s 5 kvapkami s Slim and Sassy  vás povzbudí a budete mať v ústach skvelú chuť.

 

Podobné články