fbpx

Bio starostlivosť o rastliny

Esenciálne oleje sú liečivé zložky rastlín, plodov, koreňov, kvetov a pod. ktoré sa extrahujú parnou destiláciou alebo lisovaním za studena tak, aby všetky účinné liečivé zložky ostali živé. Tieto esenciálne oleje sú 50-70krát silnejšie ako samotné bylinky. Každá várka teraupeticky čistých esenciálnych olejov prechádza podrobnými krížovými testami v nezávislých laboratóriách. Štandard  Certifikovanej čistej terapeutickej triedy (CPTG) garantuje, že oleje sú 100% čisté a prírodné, nie sú v nich žiadne syntetiká ani kontaminanty, vrátane pesticídov a nie sú ničím riedené. Esenciálne oleje teraupetické triedy sú najbezpečnejšie oleje s najväčšími benefitmi, ktoré sú dnes vo svete dostupné.

Keď chceme znížiť toxicitu potravín, môžeme použiť nasledujúcu pomoc z prírody:

Levandulový esenciálny olej

obr. levandulovy esencialny olejNáš najobľúbenejší olej, levandulu si ľudia už tisícky rokov vážia pre jej nezameniteľnú arómu a terapeutické vlastnosti. Levandula má široké použitie a je akceptovaná pre svoje relaxačné a upokojuje vlastnosti. Na masážne, aromatické a vnútorné použitie.

Lavender – Essential Oil 15ml (30110005)
Price: €30,40

Navštívit eShop

Cesnakový a čili paprikový sprej

Toto odplaší hmyz požierajúci rastliny.

1 hlava cesnaku
½ lyžičky prírodného prostriedku na umývanie riadu (napr, doTerra OnGuard čistič)
8 červených čili papričiek
1200 ml vody

BUĎTE OPATRNÍ, majte gumené rukavice pri krájaní. Nasekajte cesnak a čili a v mixéri zmixujte s vodou. Nechajte vo vode cez noc. preceďte a dajte do sprejovacej fľaše. Pridajte prostriedok na riad a dobre potraste. Sprejujte rastliny raz týždenne a po každom daždi, až kým škodcovia neodídu. Uchovávajte sprej v chladničke najviac mesiac. NEJESŤ.

Repelenčný sprej z esenciálnych olejov

Tymián, šalvia a levandula prirodzene odplašia niektorých záhradných škodcov.

3 kvapky šalviového esenciálneho oleja (clary sage)
3 kvapky tymiánového EO
5 kvapiek levandulového EO
1 lyžica vodky
2.5 litra vody
Zmiešajte oleje s vodkou a pridajte do vody v sprejovacej fľaši.

Posyp proti mravcom

65g kajenského korenia
60g cesnakového prášku
60g kôprového prášku
Kúpte si ich práškové alebo ich pomeľte sami. Zmiešajte a posypte na oblasť, a ešte o dosť ďalej, kde to chcete mať bez mravcov. (Buďte opatrní, ak máte malé deti, ktoré sa v záhrade hrajú)

Podobné články