fbpx

Bunkové zdravie

Bunkové zdravie

Bunky sú najmenšie živé jednotky všetkých žijúcich organizmov. Ich život pozostáva z troch hlavných funkcií: replikujú sa prostredníctvom procesu, ktorý sa nazýva mitóza. Vykonávajú rôzne špecializované funkcie, ako napríklad výstelkovú, zmyslovú, krvnú, na vylučovanie hormónov a pod. Apoptóza,ich záverečná funkcia, je predprogramovaná, zdravá bunková smrť.Aby sme dosiahli optimálne zdravie, je dôležité vyživovať a podporovať bunky v ich každom štádiu.

Vo svojej knihe „Už nikdy neochorieť“ (Never be sick again) Dr. Raymond Francis učí, že existuje iba jedna choroba:  zle fungujúca bunka, sú dve príčiny chorôb: nedostatočnosť a toxicita a je šesť ciest k zdraviu i chorobe: výživa, toxíny, psychologický/emočný stav, fyzické, genetické a medicínske príčiny.

Tieto myšlienky určite zjednodušujú a vyzdvihujú  tie najdôležitejšie oblasti, na ktoré sa potrebujeme sústrediť, ak chceme mať zdravé telo.. Keď bunky nefungujú efektívne, je tým znížená funkcia tkaním a orgánov, čo na oplátku môže zhoršiť fyzické zdravie a vyvolať mnohé zdravotné problémy a ťažkosti . Keď vyživujeme bunky, je vyživený celý telesný systém.

Ochrana DNA (uloženej v bunkovom jadre) a poskytovanie energie pre všetky telesné procesy, sú dve najdôležitejšie činnosti buniek. Výskum ukázal, že pri strave, ktorá  je chudobná na antioxidanty a inú dôležité fytoživiny, a vystavovanie sa toxínom z prostredia, ako sú pesticídy, môže poškodiť DNA. Toto poškodenie, ktoré sa nazýva mutácia, môže poškodiť schopnosť buniek produkovať energiu. Môže spôsobiť, že bunky zomrú priskoro, čo má za následok oslabené tkanivo, alebo zápal, alebo aj horšie. Tiež môže spôsobiť, že sa bunky replikujú vo svojej zmutovanej forme.

Keď používame esenciálne oleje na podporu funkcie buniek, je dôležité pamätať si, že esenciálne oleje operujú v tele na chemickej báze. Neposkytujú výživu. Keď esenciálne oleje vstúpia do tela, prinášajú inštrukcie, ktoré pomáhajú „pripomenúť“ bunkám a podporiť ich v ich zdravom fungovaní – ale bez toho aby boli bunky správne vyživované, nebudú mať energiu na to, aby vykonávali želané funkcie. Jedenie nespracovanej potravy bohatej na živiny je vždy kľúčové, ale mnohí ľudia majú potiaže jesť dostatočné množstvo a správny typ kvalitnej stravy, ktorá pomáha zdraviu buniek. Ak je toto váš prípad, je dobré nájsť si vysoko kvalitné, dobre vstrebateľné doplnky výživy, ako napríklad vitamínovo minerálový doplnok a komplex esenciálnych olejoch a omega mastných kyselín, aby pomohli udržiavať bunky chránené a dobre vyživené.

Esenciálne oleje sú účinným dodatkom akéhokoľvek postupu, ktorý sa zameriava na bunkové zdravie, pretože sú dokonca schopní prejst bunkovou stenou a poskytujú podporu štruktúram vo vnútri bunky, vrátane ochrany pred vplyvmi zvonka, akými sú napríklad vírusy. Syntetické ,alebo pančované esenciálne oleje nie sú schopné prejsť stenou bunky, a preto nie sú schopné asistovať telu na bunkovej úrovni.

Podpora zdravia buniek:

Prekyslené prostredie: arborvitae, kôpor, fenikel , kadidlo, citrón, limetka, rozmarín, pomaranč, Novoprime, Zendocrine, Balance, Slim and Sassy.

Slabá aktivita: škorica, klinček, kadidlo, geránium, zázvor, rozmarín, Imortelle, NOvoprime, ZenGest, On Guard

Predčasné starnutie buniek: Imortelle, Console, Novoprime, Peace

Slabé okysličenie buniek: čierne korenie, cilantro, cyprištek, kadidlo, peppermint, santalové drevo, Slim and Sassy, Breathe

Poškodenie radiáciou: cilantro, klinček, geranium, pačuli, peppermint, Zendocrine

Slabé vstrebávanie živín: škorica, zázvor, Slim and Sassy

Zápal: bazalka, bergamot, breza, čierne korenie, škorica, klinček, koriander, cyprištek, kadidlo, medovka, pačuli, tymián, sibúrska jedľa, NOvoprime, Console, Deep blue

TIPY na použitie: pre najlepši výsledky na podporu zdravia buiek

Topicky (na telo): Nanášajte oleje na chodidlá, pozdĺž chrbtice a/alebo na špecifickú oblasť, ktorú chcete riešiť. Používajte techniku Aromatouch pravidelne, alebo podľa potreby

Vnútorne: Oleje môžete použit v kapsuliach, kvapku pod jazyk, alebo vypiť kvapku vo vode.

 

 

 

Podobné články