fbpx

ČO ROBÍME SVOJMU TELU

Keď naša strava pozostáva z konzervantov, chemikálií, cukrov, umelých sladidiel, prídavných látok, atď, naše telá ich nie sú schopné spracovať a stráviť tak, ako to robia s prírodnými organickými materiálmi. Telo jednoducho nevie, čo má s týmito látkami urobiť.

Tieto anorganické materiály v tele môžu prispievať k tvorbe alergií, kožných problémov, bakteriálnych a plesňových infekcií a ďalších nepríjemností. Napríklad, ak zvyknete jesť veľké množstvá mäsa a v tráviacom trakte máte zápal, alebo nemáte dostatok vhodných enpills zelenina imagezýmov, ktoré by toto mäso rozložili, ono bude sedieť v črevách. Časom začne kvasiť a vytvárať hojnosť kvasiniek a kyslosti v tele, a spôsobovať premnoženie kandidy. Je mnoho ochorení a chorôb, ktoré sú spôsobené tak nenápadnými a jednoduchými ako je jedenie priveľkého množstva mäsa.

Ak ste urobili rozhodnutie, že budete používať 100% čisté terapeutické esenciálne oleje, aj tak nezabúdajte, že strava hrá veľmi veľkú úlohu pri udržiavaní celkového zdravia a pohody. Mali by sme sa neustále zaujímať nielen o množstvo chemikálií a prísad, ktoré prijmeme v strave a nápojoch, ale tiež koľko ich prijmeme z telových mliek, parfémov, vlasovej kozmetiky a podobne, pretože tieto látky tiež zaťažujú naše telá ako chemické prísady.

AKO MOŽU POMOCŤ ESENCIÁLNE OLEJE

Keď sa rozhodneme riešiť ochorenia chemikáliami a pre telo cudnature strom v bublinezími látkami, telo ich nevie ako spracovať. Ak sa rozhodneme použiť telu podobné látky, ako sú esenciálne oleje, telo vie oveľa lepšie ako tieto látky použiť a správne rozložiť. Keďže sú esenciálne oleje priamo získavané z rastlín, stromov a kvetov, a keďže používame 100% čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy, proces štiepenia v tele je úplne hladký. Procesy metabolizovania a vstrebávania sa stanú jednoduchšími a vyrovnanejšími. Väčšina liekov, ktorí vyrobil človek pracuje tak, že, blokujú receptory v tele, a tak zabraňujú prejavom ochorenia. Tá zlá strana mince je, že časom tieto receptory môžu prestať reagovať. 100% čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy pomáhajú čistiť telo od nečistôt a neprirodzených látok. Pretože oleje sú podobné naším telám, môžu pomôcť navrátiť ho do pôvodného neutrálneho stavu. Keď odstránime neprirodzené látky, telo môže regulovať receptory a v niektorých prípadoch eliminovať symptómy.

OČISTNÝ PROCES – Detoxikácia

Na začiatku používania esenciálnych olejov mnohí používatelia prejdú čistiacim procesom tzv. detoxikácia. Stupeň tohto procesu je u všetkých rôzny. Keďže používame 100% čisté, vysoko účinné esenciálne oleje, je normálne, že niektorí budú mať na začiatku niekoľko menších reakcií, ako sú mierna hnačka, alebo podráždenie pokožky. Koža na najväčší čistiaci orgán a niektoré detoxikačné procesy sa udejú cez

ňu. Čistenie orgánov môže tiež sprevádzať redšia stolica. Schopnosť eliminovať telesný odpad je vo všeobecnosti veľmi prospešné. U malých detí by sme mali byť opatrnejší, keďže ich systém reaguje lepšie a rýchlejšie. Tieto sprievodné javy sú iba dočasné a dejú sa preto, že sa telo snaží zbaviť neprirodzených lnature margaretkaátok, ktoré sme si nazhromaždili.

Keď vy, alebo niekto koho poznáte začína s esenciálnymi olejmi, pozrite sa na situáciu každého človeka individuálne. Snažte sa porozumieť ich dennej rutine, ich stravovaniu, ich symptómom, ich cieľom, ich veku a všeobecnému stavu ich zdravia. Bežný zdravý človek by mal začať aplikáciou približne 2-4 kvapiek esenciálnych olejov. Keď ste už telo s olejmi zoznámili a už vie čo s nimi, aplikácia a častosť aplikácie olejov môžete zvýšiť, alebo zmeniť podľa reakcie a potrieb tela.

S vekom, ako sme trochu starší, je dôležité mať na pamäti, že sme to, čo jeme, pijeme, konzumujeme a nanášame na svoju pokožku a vlasy, atď. Naše telá chátrajú rýchlejším tempom v závislosti od schopnosti nášho tela spracovávať veci a eliminovať odpad. Mohli by sme povedať, že naše telá sa stávajú úložiskami chemikálií, cukrov, prísad a všetkého čo sme skonzumovali, čo nám na oplátku začína spomaľovať, alebo poškodzovať tráviace funkcie.

Takže starší ľudia by mali začať s 1 – 2 kvapkami, pretože už majú za sebou niekoľko desiatok rokov zaťažovania tela. Malé deti by mali tiež začať s menším množstvom, pretože ich telá sú oveľa organickejšie, a nie sú zaťažené chemikáliami a toxínmi. Preto nepotrebujú veľké množstvá, aby mali úžitok s esenciálnych olejov.

 

Podobné články