fbpx

Difúzovanie esenciálnych olejov na emočnú rovnováhu

 

Mnohí ľudia si udržiavajú iba platonický vzťah s olejmi, a to všetko kvôli zdanlivo zložitým spôsobom ako sa používajú.  Myslia si, že musia nevyhnutne mať komplikované mašinky na výrobu hmly a špeciálne zmesi namiešané za svitu mesiačika na to, aby dosiahli optimálny úžitok z vôní.

Hmm… a sú pomerne vedľa, viac než sibírska jedľa.

Verte mi. Na používaní esenciálnych olejov nie je nič zložitého. Ja osobne ich používame denne, niekoľkokrát počas dňa, čo by som určite nerobila, keby mi nedávali výsledky, aké si želám a keby boli zložité.

ZÁKLADY AROMATERAPIE

Jedným zo super najjednoduchších spôsobov ako získať intenz,ívne a okamžité účinky od najkvalitnejších esenciálnych olejov, je  že ich budete jednoducho vdychovať.

A viete čo?

To môžete robiť priamo z fľaštičky.

Žiadne prístroje.

Žiadne komplikované recepty, alebo postupy.

Jednoducho otvorte vrchnák a niekoľko – krát sa zhlboka nadýchnite (vdychujúc pritom vôňu z fľaštičky).  Je to dosť jednoduché.

Alebo si kvapku, alebo dne kvapnite do dlaní, pošúchajte, dajte ruky v tvare misky ponad ústa a nos a zhlboka dýchajte.

DÔLEŽITOSŤ HLBOKÉHO  DÝCHANIA

Dýchanie zhlboka je dobré praktizovať denne,  niekoľko krát a ešte aj viac, pri intenzívnom strese.

Ako sa to robí?  Jednoducho – použite bránicu ma stláčanie bruška dnu a von.  Nechajte rytmus svojich vdychov a výdychov dopĺňať šum vzduchu, ktorý vám prechádza nozdrami, jemne sa rozplýva priestorom vašich pľúc  a potom jemne preteká ústami von.

Teraz k tomu pridajte hlboký  nádych vášho obľúbeného esenciálneho oleja, akéhokoľvek, aký vaša aktuálna nálada vyžaduje a našli ste úžasnú a rýchlu cestu na podporu svojho emočného zdravia, ktorú môžete použiť kdekoľvek.

TIPY A TRIKY OD PROFÍKA

Hľadáte nejaké dômyselné spôsoby ako si podporovať dobrú nálad počas dňa?

Ste na správnom mieste.

Pozrite si moje najobľúbenejšie jednoduché riešenia pre celodennú emočnú podporu:

Vatové tampónyobyčajná kvapka vysokokvalitného esenciálneho oleja na obyčajnom guľadom vatovom tampóne môže robiť zázraky.  Umiestniete ich strategicky – v kabelke, kufri, dajte ich do topánok (po turistike, alebo behu je to ten najlepší nápad), do šuflíkov, alebo dokonca na pracovný stôl.

Štipce – drevo výborne drží vôňu aromaterapeutických olejov a štipce sa dajú jednoducho prištipnúť na mnohé miesta.  Rada ich používam napríklad tak, že ich štipnem na ventilátor, alebo na prieduchy do auta.

Kožené, alebo kartónové záložky – Na záložku kvapnite niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a vložte do šanónov, zošitov, kníh alebo časopisov.  Nielenže budú vaše stránky úžasne voňať, ale vôňa olejov sa aktivuje vždy, keď otočíte stránku a pomúže vám sústrediť sa na čítanie.

Kožené náramky – Toto je dvojitý zásah. Nielenže kvapnutie niekoľkých kvapiek na spodnú stranu koženého náramku udrží silu aromaterapie na človeku po celý deň, ale bude tak robiť na úplne skvelom mieste na tele- na zápästiach, kde sú väčšie póry. A keď pocítite väčší stres a začnete sa viac potiť, kožený náramok nastúpi do akcie a umožní, aby sa upokojujúca vôňa dostala priamo do krvného obehu.

Aromaterapeutické šperky–jedinečný terakotový náhrdelník, alebo  náramok s lávových kamienkov,  dekoratívny prívesok s filcovou výplňou, alebo jednoduchá ozdoba na koženej šnúrke, to všetko a môže stať nosičom terapeutických olejov na podporu nálady.

DIFUZÉRY PRE DLHOTRVAJÚCU VÔŇU

Ultrazvukový difuzér na studenú paru je môj najobľúbenejší prístroj na pokrytie celej miestnosti trvalejšou vôňou.  Ultrazvukové vibrácie menia olej zmiešaný s vôňou na jemnú hmlu, čo olejom umožňuje, aby zotrvávali vo vzduchu celé hodiny.

Skvelé, že?  Nielen, že to zlepšuje kvalitu vzduchu, ktorý dýchate, ale tiež umožňuje, aby ste mohli bezpečne vdychovať oleje, ktoré potom okamžite účinkujú vo vašom tele.

KTORÉ OLEJE SI ZVOLIŤ?

Najprv chcem povedať, že esenciálne oleje sa preukázali ako veľmi efektívne pri úľavovaní od symptómov porúch nálady, vrátane depresie a úzkosti, rovnako ako aj od celkovej vystresovanosti. Jednoduché vdychovanie vysoko kvalitných esenciálnych olejov okamžite ovplyvňuje mozog, stimuluje ho k využívaniu neurotransmiterov serotonínu a dopamínu a zlepšuje vašu náladu.

Dokáže esenciálny olej vyliečiť poruchu nálady? Nie, ale dokáže pomocť.

Obzvlášť, keď sa potýkate s hormonálnou nerovnováhou, mylne považovanou za poruchu nálady, čo sa v dnešnom svete deje dosť často.

Levandula, Pomaranč a Bergamot sú tri hlavné esenciálne oleje na podporu nálady

ZMESI NA PODPORU NÁLADY, KTORÉ SI NEMÔŽETE NECHAŤ UJSŤ

Vyskúšajte tieto oleje a zmesi – esenciálne oleje vám poskytnú podporu pri akejkoľvek nálade.

Obavy – Cedarwood, Geranium,  Serenity upokojujúca zmes
Hnev – Arborvitae, Patchouli, YlangYlang
Stres – Kadidlo, Harmanček (Roman Chamomile), Levandula, Vetiver
Sústredenie – Rozmarín, Levandula, Citrusové oleje, Peppermint/Spearmint, Balance uzemňujúca zmes, InTune zmes na sústredenie
Úzkosť – Bergamot, Clary Sage, Levandula
Nemotivovanosť – Citrusové oleje, Peppermint,  Citrus Bliss  osviežujúca zmes, Motivate Energizujúca zmes
Odradenosť – Santalové drevo, Myrha, Elevation radostná zmes

Podobné články