fbpx

Drobné rany, odreniny a modriny

Drobné rany,  odreniny a modriny

Či už riešime ranu,  oškretie, alebo modrinu – v prvom rade sa potrebujeme zamerať na prevenciu pred infekciou a po ďalšie na to, aby sa koža zahojila rýchlo a bez jaziev.

Na starostlivosť o rany –  zrieďte esenciálny olej s podkladovým olejom, to môže byť skoro ľubovoľný rastlinný olej (napr. mandľový, kokosový, alebo aj slnečnicový). Pravidlo bezpečného riedenia je – do každých 2 lyžíc podkladového oleja kvapnite 15 kvapiek esenciálneho oleja. Toto Vám dá 2.5% riedenie. Môžete použiť trochu koncentrovanejší olej  v prípade, že ho aplikujete na malú časť tela – lokálne. Keď si takúto zmes vyrobíte, je dobré nanášať ju na poranené miesto niekoľko krát denne.

Pri poraneniach je dôležité dostať oleje na ranu čo najskôr.  Čo sa týka prelepovania rany, oleje môžu zabrániť lepidlu na krycích nálepkách aby poriadne priľnulo – v závislosti od druhu nálepky. Priložte gázu, alebo nechajte kožu trochu odvetrať, a potom nálepka lepšie priľne.

Použitie antibiotického krému na malé poranenie je ako použitie obojručného pritĺkacieho kladiva na rozbitie orieška. Jednoduchšou alternatívou je čajovníkový olej. Môže sa aplikovať priamo na pokožku a je prirodzene antiseptický, antibakteriálny a protiplesňový.

Vedeli ste , že sila rany, ktorá dokáže vyprodukovať modrinu sa vekom mení? Kým u malého dieťaťa treba dosť veľa sily na to, aby vznikla modrina, u staršieho človeka aj malé udretie, alebo poranenie môže spôsobiť veľké modriny. Cievky sa vekom stávajú krehšími, a modrina u starších ľudí môže dokonca vzniknúť aj  bez predchádzajúceho poranenia. Rozsah modriny tiež môže byť ovplyvnený liekmi.

Postup s esenciálnymi olejmi

Na miesto okolo rany naneste Uzemňujúcu zmes (Balance) – na pomoc proti bolesti, modrinám a opuchom – potom ako ranu vyčistíte čistou, teplou látkou – na odstránenie akýchkoľvek nečistôt. Ranu postriekajte levandulou zmiešanou s vodou a aloe (prípadne čistou levandulou) a naneste kadidlo – prikryte  gázou , ak treba. Keď sa rana zacelí, naneste levandulu, kadidlo a slamienku (prípadne zmes Immortelle) na prevenciu pred jazvami. Naneste cyprištekový olej na chodidlá pre urýchlenie hojenia.

Vyskúšajte  Zmes na bunkovú obnovu (Novoprime) – vnútorne na podporu uzdravenia kože.

Difúzujte Upokojujúcu zmes (Serenity) ak máte problém zaspať, alebo ste otrasení z traumy.

Podobné články