fbpx

Ako (a prečo) urobiť detox podpazušia

 

uhm ……. čo??? Prečo by sme potrebovali nejaký detox podpazušia? Sú naše pazušky naozaj takto náročné na údržbu?  Vyzerá to, že áno ich detoxikovanie a očista je veľmi dobrý nápad. A to všetko pre toto:

Čo sa deje pod pazuchami?

“Pod našimi pazuchami sú dva typy žliaz, apokrinné a ekrinné. Ekrinné žľazy sú najpočetnejšie potné žľazy a zodpovedné za produkovanie väčšiny potu v našom podpaží, rovnako ako aj v celom tele.”  source   Pot je cesta, ktorú naše telo používa na zbavovanie sa toxínov a telesný zápach je odpad, ktorého sa telo zbavuje. Tieto toxíny pochádzajú z toho, čo jeme, dýchame, inhalujeme (napr. umelé vône, osviežovače vzduchu, sviečky atď) a z toho, čo používame na telo. Je dôležité, aby sa tieto toxíny odplavovali potom.

Blízko na šich pazúch je tiež množstvo lymfatických uzlín, ktoré sú tiež dôležitou súčasťou čistiacich ciest, ktoré telo má. Posledná vec, ktorú by sme urobiť, je aby sme si ich upchali chemikáliami (preto detox podpažia), pretože toto by sa mohlo stať faktorom prispievajúcim k rakovine.

Prečo by sme sa mali vyhnúť bežným dezodorantom a antiperspirantom:

Naše potenie má dôvod. Potenie je jeden s účinných spôsobov, ako sa telo zbavuje toxínov. Keď používame antiperspirant, tieto toxíny v tele blokujeme a to je zlé, hlavne keď si uvedomíme, že ony sa potom skladujú v blízkosti dôležitých lymfatických uzlín a pri prsiach. Potrebujeme sa potiť! Z tohto dôvodu, by ste sa mali úplne zbaviť antiperspirantov.

Všetky antiperspiranty majú zložky založené na báze hliníka ako hlavnú zložku. Tieto hliníkové soli sa spájajú s rakovinou prsníka.

Tradičné dezodoranty obsahujú dlhý zoznam chemikálií, ako sú:

  • Hliník – niektorí ho spájajú s rakovinou prsníka a Alzheimerovou chorobou.
  • Parabény – narušujú hormóny; stopy parabénov sa našli v tkanive rakoviny prsníka.
  • Formaldehyd – správa sa ako karcinogénna látka.
  • Ftaláty – Ďalší hormonálny disruptor; spájaný s neplodnosťou.
  • Antibateriálne látky – zaťažujú fungovanie imunitného systému a ovplyvňujú hormonálnu rovnováhu.
  • Propylén glykol

Prečo detoxikovať pazušky?

V komunite prírodnejšie ladených ľudí, v ktorej sa pohybujem, sú prírodné dezodoranty témou na diskusiu. Mnohí ľudia spozorovali, že ich pazuchy začervenajú, sú podráždené, alebo sa vyhádžu z použitia prírodného dezodorantu. Občas za to vidia sódu bikarbónu, ale už sa ľudia vyhádzali aj z dezodorantov bez sódy. Prechod z bežných dezodorantov na prírodné, môže spustiť detoxikáciu podpažia, a tak je dobré telu pri tomto procese pomôcť, aby ste sa týmto nepríjemným symptómom mohli vyhnúť. Okrem detoxikácie lokálne priamo v podpaží, je dobré vypiť cca 5 kvapiek citrónového oleja priebežne vo vode počas dňa. Nápomocná je aj zmes Zendocrine – a to buď v olejovej forme, alebo v kapsuliach. Detoxikáciou sa zbavíte naskladovaných a uväznených toxínov, z predchádzajúceho používania tradičných dezodorantov a antiperspirantov a potom už môžete používať prírodné dezodoranty bez podráždenia

Aké máme prírodné a bezpečné možnosti, čo sa týka výberu dezodorantu?

Vyberte si prírodný a bezhliníkový dezodorant, ktorý NIE JE antiperspirant a nemá pridané žiadne umelé vône. DoTERRA jeden prírodný dezodorant má.

Vyrobte si vlastný, s použitím jednoduchých prísad, ako sú prášok Arowroot (niečo ako škrob, ale prírodné, dá sa kúpiť v bioobchodoch), kokosový olej a esenciálnych olejov, ako sú  Melaleuca, Frankincense, Balance, Šalvia, Clary Calm, HD clear, atď.

Dobre si umyte podpazušie.

Naneste doTERRA’ Bahennú masku, alebo doma vyrobenú bahennú masku, podľa nasledujúceho receptu (viď nižšie).

Nechajte pôsobiť 10-20 minút a potom zmyte. Najprv začínajte s kratšími časmi pôsobenia a postupne predlžujte. Keby ste cítili nejakú nepohodli, okamžite masku odstráňte.

Opakujte denne, až kým budete mať menej telesného pachu a aby ste nemali reakcie na prírodné dezodoranty.* začervenanie bezprostredne po použití detoxikačnej masky je 100% normálne. Ak by pokožka ostala červená, alebo podráždená (aj po niekoľkých hodinách). V tom prípade masku prestaňte používať a vyskúšajte doma vyrobenú masku, alebo inú kombináciu olejov

 Recept na domácu bahennú masku na detoxikáciu podpazušia:

Dobre zmiešajte NEKOVOVOU  lyžicou, vidličkou, alebo metličkou:

  • 1 lyžicu Aztéckej hliny Bentonit (google ju pozná)
  • 1-3 lyžice vody, až kým nevznikne požadovaná hladká jogurtovitá konzistencia
  • 5-10 kvapiek esenciálnych olejov podľa vslastného výberu celkovo. Dobré tipy na olej do masky sú: Melaleuca, Lemon, Frankincense, Geranium, Juniper Berry, Grapefruit, Myrha, zmes Zendocrine, a zmes Balance
  • To je všetko. Príjemný detox prajem

 

Podobné články