fbpx

Esenciálne oleje na návrat do školy

Starí Rimania Gréci si zaplietali do vlasov rozmarín, aby povzbudili svoju pamäť počas štúdia. Vedeli čo robia- Moderný výskum ukázal, že tento nápad mal svoj význam.

Jedna z univerzít v Japonsku robila pokusy s rozptyľovaním esenciálnych olejov v kancelárii. Keď rozptyľovali citrón, urobili o 54% menej chýb. Keď sa esenciálne oleje rozptyľovali počas štúdia a potom znova počas skúšania,výsledky testov sa zlepšili až o 50%.

Prečo to funguje? S každým vdýchnutím esenciálneho oleja, posielajú čuchové nervy v nozdrách odkazy do mozgu. Potom sa v mozgu uvoľňujú transmitery – každý srôznymi účinkami na telo, ako napr. Pomoc s pamäťou, úľava od stresu a zvýšenie energie.

back-2-school

Pre lepšiu pamäť:

Vyberte si esenciálny olej a rozptyľujte ho počas štúdia. Keď pôjdete na skúšku, znovu si  pripomeňte ten olej tým, že ho budete mať so sebou na vatičke, alebo napr. na ruke. Tá vôňa pomôže spomenúť si na študijný material rovnakým spôsobom ako vôňa koláčikov vám zrazu pripomenie babičkin dom, alebo hranie sa s kamarátmi po škole. Na každý predmet, alebo skúšku by sa mal použiť iný olej.

Oleje na vyskúšanie- kadidlo, rozmarín, bazalka, citrón, citrónová tráva, mäta, šalvia, bergamot, čierne korenie, cyprištek, ylang ylang.

Pre príjemný čas pred spaním:

Rozptyľujte v miestnosti 1 hodinu pred spaním, nasprejujte na vankúš, natrite na chrbticu, alebo spodok chodidiel mini masížou alebo  AromaTouch technikou na ruke.Pridajte niekoľko kvapiek do kúpeľa.

Oleje na vyskúšanie-zmes Serenity, levandula, harmanček rímsky, ylang ylang, kadidlo, bergamot, majoránka, divoký pomaranč, vetiver.

Na posilnenie imunity:

Rozprášte esenciálne oleje  do miestnosti, aby ste eliminovali patogény zo vzduchu. Rozrieďte, a vyčistite kľučky, telefóny, stoly, atď. Denne si nanášajte na chodidlá na podporu všeobecnej pohody. Užívajte jedné oleje v kapsuli, alebo vo vode.

Oleje  s ktorými to môžete slúsiť- On Guard, mäta, citrón, divoký pomaranč, ylang ylang, čajovník, rozmarín, šalvia, levandula, kadidlo

Pomoc pri vstávaní:

Inhalujte hneď po prebudení. Rozptyľujte do vzduchu pri raňajkách. Natrite na zátylok, spánky a chodidlá. Pridajte niekoľko olejov vhodých na pitie do vody a pite ráno.

Oleje na vyskúšanie- citrón, citrónová tráva, mäta, grapefruit, rozmarín, muškát, bergamot

Na pomoc pri mentálne jasnosti a sústredení:

Natrite na spánky, zátylok a čelo, zmiešajte do fľaše s guličkou,alebo  sprejovacej fľaštičky a používajte počas dňa. Noste terakotový prívesok posilnený kvapkami esenciálnych olejov.Voňajte počas dňa.

Oleje na vyskúšanie- rozmarín, čierne korenie, majoránka, mäta, divoký pomaranč, bazalka, harmanček rímsky, muškát, bergamot, citrónová tráva, klinček

Vyskúšajte niektorí z mojich obľúbených zmesí do difuzéra a sprejov:

Sprej na štúdium – na rozptyľovanie počas času na robenie domácich úloh

2 kvapky rozmarínu
3 kvapky divokého pomaranča
2 kvapky mäty
voda

Zmes Bubble Gum – Výborná na rozptyľovanie počas rannej prípravy

4 kvapky grapefruitu
2 kvapky ylang ylang
1 kvapka eukalyptu

Sprej na spanie – rozptyľujte pre výdatný spánok

5 kvapiek Serenity
1 kvapka divokého pomaranča

Povzbudzujúci – skvelý na popoludňajšie nakopnutie

3 kvapky fenikla
4 kvapky citrónu
3 kvapky majoránky

Podobné články