fbpx

FRANKINCENSE (Kadidlo)

BOSWELLIA FREREANA

obr. kadilový esenciálny olej

Upokojujúci, revitalizujúci, povzbudivý – V prípade akýchkoľvek pochybností, začnite kadidlom. Je dobré pre deti, seniorov, starších, tehotné, na prechody a osvietenie.

KADIDLOVNÍK tiež známy ako olibanum,  je malý kríkovitý strom s bielymi kvetmi. Zárezy v kôre produkujú mliečnobielu živicu, ktorá tuhne do oranžovo hnedých „sĺz“ a z týchto „sĺz“ sa parou zo stuhnutej živice destiluje esenciálny olej. Kadidlo má svieže citrusovo terpentínové vrchné tóny a sladké teplé, balzamické, gáfrovité, dymové podtóny. Dobre sa mieša s väčšinou kvetinových, drevitých, korenitých and citrusových vôní a tiež s pačuli, šalviou lúčnou, rozmarínom, bazalkou, vetiverom a moja obľúbená zmes je s divokým pomarančom – mnohoúrovňová ochrana.

Tradičné použitie kadidla bolo odháňanie zlých duchov (egypťania, gréci, rimania, francúzi, ázijský folklór a rituály), a my pod týmito zlými duchmi v dnešní dobe myslíme obsesie, obavy a úzkosť, ktoré sa môžu prejaviť ako fyzická choroba alebo psychické choroby, sa zlučujú s terajšími benefitmi aplikovania kadidla na všetky tieto záležitosti.

KADIDLOVÝ OLEJ: analgetický, anti-bakterálny, protizápalový, antiseptický, anti-depresívum, astringent, karminatívum (uvoľňuje plynatosť), cikatrizant, cytofylatický (stimuluje regeneráciu buniek), digestívum, močopudný, na vykašliavanie, sedatívum, podporuje imunitu tonikum.

Kadidlový olej je najprínosnejší esenciálny olej na spomalenie a prehĺbenie dýchania, pomáha zvládať strach, úzkosť, nervové napätie a stres. Vonia doslova božsky a jeho tradičným použitím bolo pálenie ako obeta bohom. Používa sa v masážnych a kúpeľných olejoch, Kadidlo je tiež dobré na inhaláciu, difúzovanie a zmesiach na náladu. Pomáha pri respiračných problémoch a je užitočné pri nádchach, bronchitíde, astme, kašli a bolení hrdla.

Kadidlový olej je už celosvetovo zdokumentovaný, kvôli svojmu  priaznivému pôsobeniu na ochranu buniek.

Jedným z darov kadidla je jeho chémia – seskviterpény—dokážu preniknúť do hematoencefalickej bariéry a zabezpečiť okysličovanie  buniek pre optimálnu

komunikáciu na bunkovej úrovni. V štúdii, ktorá už podnietila ďalší následný výskum, sa  sesquiterpény ukázali, že zvyšujú počet určitých receptorov v mozgu a v súčasnosti sú považované za možné riešenie pri ochoreniach mozgu. Pokožka ošetrovaná sesquiterpénmi umožňuje polárnym zložkám ako je voda efektívnejšie preniknúť do hlbších vrstiev.

Kadidlo má hlboké psychologické a duchovné benefity, už dávno uznávané v náboženských a duchovných tradíciách po celom svete. Jeho centrujúci účinok umožňuje jasnejšie sústredenie a je ideálnou pomôckou na meditáciu, rozjímanie a modlitbu, zanechanie mentálnej nesústredenosti a upokojenie mysle. Zabezpečuje stav mysle sústredenej na jednu vec, dovoľuje duchu aby mal rozlet. Je nápomocný v tom, aby pomohol nechať minulosť v minulosti, a a vytvoril prostredie, v ktorom sídli optimizmus a očakávanie slobody sústrediť sa na súčasné úspechy, ktoré umožňujú mier a sebaprijatie.

Čo sa týka starostlivosti o pokožku, kadidlo je obzvlášť nápomocné pri zrelej pleti a má jasný tonizujúci efekt, spomaľuje tvorbu vrások. Kadidlo sa môže bezpečne používať aj v tehotenstve.

*Elisabetsky,E., 1997 Anti convulsive proper.. Erreira,F., Santos, M.S. Faro, C., Pires, E., Carvalho, A.P., Cunha, P.A.,Macedo, T., 1996…

Všetky uvedené návrhy sú účinné iba s certifikovanými čistými produktmi terapeutickej triedy doTERRA!

Prečisťujúca zmes: Kadidlo 3 kvapky, Divoký pomaranč 3 kvapky; zmiešajte v dlaniach tak, že jich spolu pošúchate a keď sa zohrejú aplikujte na šiju a čelo a sústreďte sa na prijímanie pozitívnych myšlienok a osobnej odvahy, aby ste si všímali dobro v sebe a ostatných okolo vás – tiež inhalujte z teplých rúk – uvoľňuje hrudník a obšťastňuje srdce.

Narodenie: Kadidlo – pre novú mamičku – na hrudník a krk – pri narodení na hlavu a hrudník novorodeniatka a tiež na pupočník – výnimočný pozitívny zážitok, ktorý podporuje adaptáciu na privedenie na svet z matkinho tepla a rytmu, a podporuje fyzické a emocionálne potreby novej mamičky.

Starostlivosť na konci života: Kadidlo rozptyľované po 15 minút každú hodinu v pacientovej izbe v Hospici pomáha s dýchaním, jasnosťou a emocionálnou pohodou pacienta… Podporuje rodinu a priateľov pri udržiavaní jasných priorít a emócií v rovnováhe počas štádií odchádzania. Dovoľuje pacientovej mysli, aby bola jasnejšia aj keď má veľké bolesti, alebo je na ťažkých liekoch – aplikácia kadidla na krk šiju a hrudník  zmierňuje úzkosť a pomáha pri jednoduchých vyjadreniach lásky a ocenenia… tiež pomáha pacientovi  udržať tekutiny a keď sa kadidlo zmieša s citrónovým olejom, výborne to pomáha pri zlepených ústach a hlienoch, ktoré sa môžu zhromažďovať v hrdle, a zmierňujú prípadné boľačky v ústach. (použite jemný sprej).

Podobné články