fbpx

Kadidlový esenciálny olej

Typické aplikácia FRANKINCENSE (Kadidlo)

BOSWELLIA FREREANA

Kadidlový esenciálny olej

15ml_Frankincense
Kadidlový esenciálny olej

Možno najvzácnejší zo starodávnych olejov, kadidlo je veľmi vyhľadávané modernými užívateľmi kvôli svojmu širokému využitiu, vrátane relaxácie. podpory imunity a pozdvihnutia nálady. Na aromatické, masážne aj vnútorné použitie.

Frankincense – Essential Oil 15ml (30070005)

Cena: €96,00

Navštivit eShop

KADIDLOVNÍK tiež známy ako olibanum, je malý kríkovitý strom s bielymi kvetmi. Zárezy v kôre produkujú mliečnobielu živicu, ktorá tuhne do oranžovo hnedých „sĺz“ a z týchto „sĺz“ sa parou zo stuhnutej živice destiluje esenciálny olej. Kadidlo má svieže citrusovo turpentínové vrchné tóny a sladké teplé, balzamické, gáfrovité, dymové podtóny. Dobre sa mieša s väčšinou kvetinových, drevitých, korenitých and citrusových vôní a tiež s pačuli, šalviou lúčnou, rozmarínom, bazalkou, vetiverom a moja obľúbená zmes je s divokým pomarančom – mnohoúrovňová ochrana.

Tradičné použitie kadidla bolo odháňanie zlých duchov (egypťania, gréci, rimania, francúzi, ázijský folklór a rituály), a my pod týmito zlými duchmi v dneš dobe myslíme obsesie, obavy a úzkosť, ktoré sa môžu prejaviť ako fyzická choroba alebo psychické choroby, sa zlučujú s terajšími benefitmi aplikovania kadidla na všetky tieto záležitosti.

Starobylé rituálne používanie a moderný výskum potvrdzujú, že kadidlo má na ľudské telo relaxačný vplyv, pozdvihuje náladu a zvyšuje uvedomelosť.

Tieto antidepresívne vlastnosti sa dajú dosiahnuť prostredníctvom rôznych difúznych techník a masážnej aplikácie vrátane rôznych foriem masáží. Tento olej je tiež veľmi vhodný na pomoc pri kožných problémoch.

Je to jemný olej, ktorý sa vo väčšine prípadov dá aplikovať priamo, ak je to potrebné. To, že pomáha so všetkými kožnými problémami od akné cez vrásky, poranenia a rany až po redukciu jaziev spomínajú všetci, čo tento esenciálny olej použili.

Najpraktickejšie na kožnú aplikáciu je urobiť si 1% až 2% rozriedenie so základným olejom.

Kadidlo prináša novú nádej pre dosiahnutie a udržiavanie optimálneho zdravia.

KADIDLOVÝ OLEJ
α-Copaene molekula: Jedna z sesquiterpene zlučenin z kadidlového oleje.

Ako všetky esenciálne oleje, kadidlo prináša prostredníctvom svojich mnohých zložiek a štruktúr komplexnosť a synergiu. Vedci zistili, že zložky, identifikované ako sesquiterpeny, stimulujú limbický systém, emocionálne centrum mozgu rovnako ako aj kľúčové žľazy.

Nečudo, že bohatá aromatická vôňa tohto jedinečného esenciálneho oleja upokojuje zmysly, emocionálny stav a celkovú pohodu.

Kľúčové vlastnosti kadidlového oleja

Niektoré z terapeutických vlastností kadidlového oleja sú: analgetické, anti-depresívne, protiplesňové, protizápalové, antiseptické, astringentné, močopudné a sedatívne.

Použitie kadidlového esenciálneho oleja

Kadidlo je tiež silný pozdvihovač nálady. Je skvelý na používanie počas sezóny nádchy a chrípky; ale nie iba vtedy. Váš imunitný systém je v dnešnom svete neustále podrobovaný skúškam, a posilňovanie imunitného systému je skvelý nápad kedykoľvek. Chemické zložky v kadidlovom oleji podporujú zdravú produkciu bielych krviniek. Toto bol špeciálny benefit pre moju mamu počas jej boja s non-Hodgkinovým lymfómom v roku 2000.

Pri viacerých príležitostiach chemoterapia zanechala počet bielych krviniek mojej mamy nebezpečne nízky, a jej doktor ju už chcel poslať do nemocnice. Aplikovali sme jej kadidlový olej pozdĺž chrbtice za použitia techniky Raindrop a počet jej bielych krviniek sa vrátil do normálu. Toto sme urobili pri troch oddelených príležitostiach, predtým, než sme to pochopili, a začali sme aplikovať kadidlo každý deň.

Kadidlový olej je najprínosnejší esenciálny olej na spomalenie a prehĺbenie dýchania, pomáha zvládať strach, úzkosť, nervové napätie a stres. Vonia doslova božsky a jeho tradižným použitím bolo pálenie ako obeta bohom. Používa sa v masážnych a kúpeľných olejoch, Kadidlo je tiež dobré na inhaláciu, difúzovanie a zmesiach na náladu. Pomáha pri respiračných problémoch a je užitočné pri nádchach, bronchitíde, astme, kašli a bolení hrdla.

Moderní výskum kadidlového esenciálneho oleja

Kadidlový olej je už celosvetovo zdokumentovaný, kvôli svojmu protirakovinovému faktoru –Nicole Stevens vyprodukoval súčasný výskum o efektivite esenciálnych olejov pri eliminácii rakoviny, ktorý je publikovaný a k dispozícii na stránke www.aromatools.com. Dr. Hsueh-Kung Lin, publikoval svoj výskum o kadidlovom oleji, v ktorom jasne uvádza. že pri eliminácii mnohých foriem rakovinových buniek je toto ten najúčinnosjší a najefektívnejší olej, s ktorým mal možnosť pracovať – jeho vôňa mu tiež dodala viac energie.

Jedným z darov kadidla je jeho chémia – sesquiterpény—dokážu preniknúť do hematoencefalickej bariéry a zabezpečiť okysličovanie buniek pre optimálnu komunikáciu na bunkovej úrovni. V štúdii, ktorá už podnietila ďalší následný výskum, sa sesquiterpény ukázali, že zvyšujú počet určitých receptorov v mozgu a v súčasnosti sú považované za možné riešenie Alzheimerovej choroby, Parkinsonovej choroby a schizofrénie.* (výskum o kadidle, santálovom dreve, valeriáne, myrhe, vetiveri) Pokožka ošetrovaná sesquiterpénmi umožňuje polárnym zložkám ako je voda efektívnejšie preniknúť do hlbších vrstiev.

Kadidlo má hlboké psychologické a duchovné účinky, už dávno uznávané v náboženských a duchovných tradíciách po celom svete. Jeho centrujúci účinok umožňuje jasnejšie sústredenie a je ideálnou pomôckou na meditáciu, rozjímanie a modlitbu, zanechanie mentálnej nesústredenosti a upokojenie mysle. Zabezpečuje stav mysle sústredenej na jednu vec, dovoľuje duchu aby mal rozlet. Je nápomocný v tom, aby pomohol nechať minulosť v minulosti, a a vytvoril prostredie, v ktorom súdli optimizmus a očakávanie slobody sústrediť sa na súčasné úspechy, ktoré umožňujú mier a sebaprijatie.

Čo sa týka starostliovosti o pokožku, kadidlo je obzvlášť nápomocné pri zrelej pleti a má jasný tonizujúci efekt, spomaľuje tvorbu vrások. Kadidlo sa môže bezpečne používať aj v tehotenstve.

*Elisabetsky,E., 1997 Anti convulsive proper.. Erreira,F., Santos, M.S. Faro, C., Pires, E., Carvalho, A.P., Cunha, P.A.,Macedo, T., 1996…

Podobné články