fbpx

Olej ľahkého srdca

Mäta                                                             Olej ľahkého srdca

Olej ľahkého srdca             

Mäta prináša radosť a ľahkosť srdcu a duši. Osviežuje telo, myseľ i ducha a pripomína ľuďom, že život môže byť šťastný, a že sa netreba ničoho báť. Pozdvihuje z emocionálnych skúšok na krátku úľavu. Keď človek používa mätu, cíti sa, ako keby sa kĺzal životom. Pomáha udržať sa na hladine emocionálnych ťažkostí tak, ako sa vodný lyžiar udržiava na jazere.

Silu mäty  môžeme najviac cítiť v časoch keď sa vzdávame, alebo sme v depresii. Keď strácame nádej, mäta nám pomôže znovu objaviť radosť z toho, že sme nažive.

 Avšak človek môže vlastnosti mätového oleja ľahko zneužiť. Keď sa používa ako neustály únik aby sme sa vyhli riešeniu emocionálnej bolesti, môže zabrzdiť rast a progres. Mäta by sa takýmto spôsobom nemala používať. Pomáha ľuďom, ktorí sa potrebujú trochu „nadýchnuť.“ Z času na čas potrebujeme pauzu predtým, než sa znovu ponoríme do emocionálnych vôd, ale nie sme tu na to, aby sme sa navždy brodili v plytkých vodách. Keď emocionálnu bolesť prijmeme, môže nám slúžiť ako učiteľ. Máta môže človeku pomôcť znovu získať silu potrebnú na to aby čelil svojej emocionálnej realite.

Podobné články