fbpx

Porovnanie esenciálnych olejov a sušených byliniek

Porovnanie esenciálnych olejov a sušených byliniek od Dr, Susan Lawton

 Esenciálne oleje vs esenciálne oleje zo sušených byliniek vs. sušené bylinky: Absolútne neporovnateľné“

Dr. Susan Lawton hovorí: Zistenie, ako odlišné sú esenciálne oleje od byliniek a doplnkov výživy je dôležitým krokom pri tom, aby sme sa naučili množstvo spôsobov ako tieto mocné rastlinné oleje používať. Esenciálne oleje sú tepom rastlinnej ríše, a sú možno najvzrušujúcejšou životodarnou substanciou, ktorú na svete máme. U rastlín zosobňujú to, čo krv predstavuje u ľudí – život! Tento  tep, tlkot srdca, je tou energiou, ktorá bola vytvorená na to, aby nám priniesla živiny do každej bunky tela. Ak by sme ich mali nejako definovať, esenciálne oleje sú jemné, prchavé tekutiny, ktoré sa destilujú z rastlín, kríkov, kvetov, stromov, krovín a semien.

Starodávny proces destilácie olejov je delikátne a presné umenie, na ktoré sa už skoro zabudlo. Veda teraz iba znovu objavuje neuveriteľnú liečivú silu esenciálnych olejov, a začína uznávať ich hodnotu pre naše zdravie. Účinnejšie než bylinky…. Pretože naše esenciálne oleje sú koncentrované, esenciálne oleje sú od 50 to 70 krát terapeuticky účinnejšie, než bylinky, alebo rastliny, z ktorých pochádzajú. Na rozdiel od sušených byliniek, ktoré môžu stratiť až do 90% liečivých živín a kyslíkových molekúl, esenciálne oleje ich nestrácajú. Výskum ďalej ukazuje, že ak esenciálne oleje aplikujeme na pokožku, do 20tich minút preniknú do každej jednej bunky tela. Pretože v esenciálnych olejoch je obsiahnutá priamo životná sila rastliny, a preto, že táto životná sila priaznivo synergizuje s ľudským telom, esenciálne oleje sú už niektorými z najprominentnejších doktorov sveta považované za liečivá.

Levandulový esenciálny olej

Náš najobľúbenejší olej, levandulu si ľudia už tisícky rokov vážia pre jej nezameniteľnú arómu a terapeutické vlastnosti. Levandula má široké použitie a je akceptovaná pre svoje relaxačné a upokojuje vlastnosti. Na masážne, aromatické a vnútorné použitie.

Lavender – Essential Oil 15ml (30110005)
Price: €30,40

Navštívit eShop

Klinický výskum ukázal, že 100% čisté (bez akýchkoľvek rozpúšťadiel, alebo chemických prímesí), esenciálne oleje:

  • stimulujú imunitu,
  • sú protivírusové,
  • protiinfekčné,
  • antibakteriálne,
  • antimikrobiálne,
  • antiseptické,
  • protinádorové a
  • protiplesňové.

Nedávny výskum tiež ukázal, že mnohé z takzvaných “super vírusov” ktorých sa moderná medicína tak obáva, nedokážu prežiť v prítomnosti esenciálnych olejov. A nie sú známe žiadne patogény, ktoré by vedeli odolať esenciálnych olejov mutáciou. Čo je úplne najlepšie, 100% certifikované čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy sú voľne dostupné a bezpečné na domáce použitie.

Mnohí ľudia rozptyľujú tieto oleje do ovzdušia svojich domovov, aby tak vytvorili príjemné bezvírusové prostredie. Mnohé z olejov sa aplikujú priamo na kožu, aby dodali skoro okamžité uvoľnenie od mnohých chorôb. Iné sa inhalujú kvôli úľave od bolestí hlavy, nevoľnosti, emociálneho napätia, atď.

Sú to  Najúčinnejší dodávkoví činitelia prírody!” Pretože esenciálne oleje obsahujú tak veľké množstvá okysličovacích molekúl, jednajú ako efektívni rozvážací činitelia na rozvoz živín z jedla SKRZ bunkovú stenu, aby nakŕmili bunkové jadro. Bez primeraného rozvážacieho činiteľa, ktorý by pomáhal bunke prijať potrebné živiny, by bunka mohla byť ochudobnená o potrebnú výživu. Bez primeranej výživy stena bunky hrubne a zabraňuje tak ďalšiemu rozvozu živín. Keď nastane podvýživa, bunka začína chradnúť a vytvára hostiteľské prostredie pre patogény vytvárajúce choroby. Esenciálne oleje sú známe svojou schopnosťou preniknúť cez najhrubšie bunkové steny. Majú schopnosť znovu obnoviť zdravie chorých a podvýživených buniek. Skutočne, esenciálne oleje sú  najefektívnejšími katalyzátormi a roznášacími činiteľmi prírody.

Podobné články