fbpx

Postup na prírodné a účinné odstránenie vší

Ak sa objavili vši vo vašej škole, alebo v práci:

Na prevenciu:

pridajte 4 kvapky Oreganového oleja do zmesi 30 ml jablčného octu a 30 ml vody. Použite na opláchnutie vlasov.

TerraShield®TerraShield® Outdoor Blend

TerraShield® je celoprírodný produkt z citrónu, eukalyptu, citronelly, lemongrassu a tiež 12 ˇalších esenciálnych olejov terapeutickej triedy, z miešaných v základe z čistého frakcionovaného kokosového oleja. Primárnou funkciou esenciálnych olejov v rastlinách je chrániť ich proti hmyzu a iným predátorom. Na rozdiel od iných produktov, ktoré obsahujú syntetické a toxické chemikálie, TerraShield je prírodný spôsob, ako zvládnuť vystavenie sa bodavému hmyzu. Čertvá, ľahká citrusová vôňa TerraShielduruúžasne občerstvuje a je bezpečná na použitie pre celú rodinu. Jedna aplikácia poskytuje pokrytie, ktoré trvá približne  6 hodín.

TerraShield – Repellent Blend (31190005)

Cena: €12,75

Navštivit eShop

Alebo raz  denne použite 1-2 kvapky  zmesi esenciálnych olejov TerraShield, čo je zmes certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy, konkrétne citrónu, limetky, kokosového oleja a ďalších 12 esenc. ol. Špeciálne namiešaných pre repelenčné účinky. Funguje skvele proti všetkým parazitom a hmyzom (čiže aj proti komárom a kliešťom) Balenie 15 ml obsahuje 250 kvapiek cena €12,75.

Ak už máte vši:

  1. Zmiešajte 20 kvapiek Čajovníkového oleja (tea tree), 10 kv. Rozmarínového oleja, 8 kvapiek  Oreganového, 8 kvapiek Levanduľového oleja a 60 ml. rastlinného oleja (napr. olivového.) cena za túto zmes je 5.50 (na požiadanie namiešam)
  2. Naneste olej na suché vlasy, zakryte plastovým sáčkom  a zabaľte do uteráka.
  3. Po asi 1 hodine našampónujte vlasy bez toho aby ste ich predtým namočili, aby ste mohli odstrániť olej, opláchnite a znovu našampónujte,. (Ak vás štípe pokožka ešte predtým, než uplynula hodina, neváhajte a opláchnite.).
  4. Všie hnidy sú veľmi odolné, a tak túto procedúru zopakujte o týždeň a potom ešte o dva týždne, aby ste zničili všetky novo vyliahnuté vši.

Medzi procedúrami urobte preventívne opláchnutie vlasov. Postup ten istý, čo na prevenciu.

Upozornenie: Ak si túto zmes chcete pripraviť doma sami, ubezpečte sa, že používate prírodné oleje, najlepšie čisté oleje terapeutickej triedy. Syntetické esenciálne oleje by vám mohli vyvolať podráždenie, alergie a ďalšie nežiaduce účinky.

Oleje, ktoré používam ja majú certifikát čistej terapeutickej triedy (CPTG) a sú vhodné aj na vnútorné použitie.

Zmes na prevenciu, ktorá je v recepte uvedená pri každodennom používaní vydrží približne 3 mesiace, avšak aj keď sa môže užívať dlhodobo, nie je to nutné. Potom doba expirácie je (zo zákona je uvedené 3 roky) ale tieto oleje sa nekazia, tak je v podstate neobmedzená.

Podobné články