fbpx

Posvieťme si na : Santalové drevo

Santalové drevo! Slávny olej, ktorý pochádza zo stromu!! Santalový esenciálny olej je jeden z najznámejších esenciálnych olejov známy po celom svete. Esenciálny olej zo santalového dreva sa tradične používal ako vonná tyčinka počas rituálov na podporu meditácie.

Aké sú niektoré z úžasných vlastností, ktoré môžeme získať zo santalového esenciálneho oleja?? Santalový esenciálny olej sa môže používať ako antidepresívum, antiseptikum, je obr. Santalové drevoprotirakovinový, afrodiziakum, zastavuje krvácanie, je upokojujúci, sedatívny a tonizujúci.

Aké sú možné použitia santalového oleja?? Santalový EO je podobný kadidlovému esenciálnemu oleju ( Frankincense). Podporuje kardiovaskulárny systém a uľavuje symptómom pri lumbagu, a sciatických nervoch.

Tiež ho môžete použiť aj ako prostriedok proti akné! Alebo na regeneráciu šliach, pri katare, na cirkuláciu, kašeľ, depresiu, čkanie (škytavku), meditáciu, menštruačné problémy, nervy, nervové napätie,zvyšuje okysličovanie okolo hypofýzy a epifýzy, na kožné infekcie,pri tuberkulóze a na jogu!!

Santalové drevo pôsobí na emocionálnu rovnováhu, svaly a kosti, nervový systém, a pokožku silným a pozitívnym spôsobom.

Chcete ho použiť na to, aby váš dom alebo kancelária okúzľujúco voňala?!?! Keď použijete santalové drevo ako aromatické riešenie, vaše prostredie sa bude zdať pokojné, bude vám harmonizovať a balancovať emócie. Potvrdilo sa tiež, že povzbudzuje meditáciu pri cvičeniach jogy.

Podobné články