fbpx

Urobte si samy: Našľahané telové maslo

Kto by nemal rád jemnú, hydratovanú a zdravú pokožku? A čo je ešte lepšie – kto by nechcel dosiahnuť tieto výsledky bez natierania pokožky akýmikoľvek chemikáliami, umelými vôňami a farbivami!?

Maslá a oleje, použité v tomto recepte, sú dokonalou kombináciou, ktorá zanechá vašu pokožku hydratovanú celé dni po aplikácii. Vyrobte si vlastné našľahané telové maslo s esenciálnymi olejmi podľa vlastného výberu.  Je to zároveň skvelý darček pre každého!

Čo potrebujete:

telovemasloingredience

1/2 pohára bambuckého masla
1/2 pohára kakaového masla
1/2 pohára kokosového oleja
1/2 pohára frakcionovaného kokosového oleja
15 kvapiek grapefruitového esenciálneho oleja*
15 kvapiek esenciálneho oleja z divokého pomaranča*

Panvica

Ručný mixér

Postup:

1- Odmerajte všetky maslá a oleje do sklenenej nádoby.

telovemaslo1

 

telovemaslo2

2- Naplňte väčšiu panvicu asi 2,5 – 3,5 cm vody. Priveďte do varu. Po zovretí vložte sklenenú nádobu do stredu panvice, aby sa prísady roztopili a premiešali.

telovemaslo3

 

3- Premiešavajte vždy po pár minútach, až pokým sa prísady neroztopia a nezmiešajú (10-15 minút).

Rada: Na miešanie použite drevenú paličku (napr. od nanuku) kvôli ľahkému vyčisteniu.

telovemaslo4

telovemaslo54- Keď sa všetok vosk roztopí, vyberte nádobu von z vodného kúpeľa a nechajte ju odstáť asi 5-10 minút. Pridajte esenciálne oleje.

telovemaslo65. Po pridaní esenciálnych olejov odložte voskovú zmes na chladné miesto (napr. do chladnicky), až kým nestuhne.

telovemaslo86- Schladenú zmes vyberte z chladničky. Ručným mixérom miešajte, najprv pomaly na nízkych obrátkach, a postupne pridávajte rýchlosť, až kým nebude maslo ľahké a nadýchané (asi 3 – 5 minút).

telovemaslo9 telovemaslo10telovemaslo10telovemaslo117- Je to hotové! Dajte zmes do sklenenej nádoby a skladujte ju na chladnom mieste.

telovemaslo12

Poznámka: Telové maslo treba skladovať na chladnom mieste. Ak ho potrebujete znova prešľahať, ľahko mu vrátite túto konzistenciu pomocou ručného mixéra.

Toto našľahané telové maslo je skvelým darčekom a ľahko si ho vyrobíte podľa svojho želania pridaním rôznych esenciálnych olejov. Možnosti sú nekonečné!

* Citrusové oleje môžu spôsobovať fotosenzitivitu (citlivosť na svetlo), a preto ich neodporúčame použiť, ak po nanesení masla plánujete pobyt na priamom slnku. Produkty osobnej starostlivosti, ktoré vyrába dōTERRA, ako sú Salon Essentials, mlieka, atď sú v tomto iné. Šampóny a čistiace produkty sú zmývateľné, tu sa netreba obávať, takisto ani pri výrobkoch, ktoré nanášame, ako balsam na pery a telové mlieka, pretože tu sú oleje v malom, primeranom množstve a nepredstavujú fototoxické riziko. Nakoľko úzko spolupracujeme s odborníkmi na zložení produktov, sme schopní poskytnúť bezpečné zloženie.

Esenciálne oleje vo svojej plnej intenzite sú veľmi účinné, a preto treba upozorniť na možnosť fotosenzitivity.

 

Podobné články