fbpx

Škorica

Škorica je známe dochucovadlo jedál, no má i veľa terapeutických respektíve liečebných účinkov, vrátane výborných čistiacich účinkov. No pri jej používaní treba byť obzvlášť opatrní, lebo je vyslovene pálivá.

Tipy na používanie škoricového esenciálneho oleja:5ml_Cinnamon

  • pridať 2 kvapky do horúceho jablkového čaju alebo jemne na vrch horúcej čokolády
  • pridať do koláčikov
  • kvapka na lyžičke medu v kombinácii s horúcim nápojom je výborná na nachladnutie, ďalej sa es. Ol. Používa na artritídu, zápal močového mechúra, pomáha redukovať cholesterol.
  • Dajte jednu al. dve kvapky do pohára s citrónovým olejom, je to výborné na reguláciu hladiny cukru v krvi, napomáha pri kašli a hlienoch.

Bolo urobených veľa štúdií na dokázanie účinnosti škoricového es. Oleja proti množstvu škodlivých baktérií, napr. strep, stap, MRSA, Candida a iné. Ďalšie štúdie preukázali že škorica je najúčinnejšie antimikrobium, obzvlášť proti kmeňom baktérií odolným voči antibiotikám.

Skúsenosti :

„Mám diabetes typu 1 a veľmi vysokú hladinu cukru v krvi. Predtým ako som poznal DoTerru, strávil by som 12-24 hodín pokusmi o jej zníženie. Teraz si dám jednu kvapku na obe chodidlá a som v norme za 1 až 3 hodiny. Toto je pre mňa doslova záchrana života.

„ Používam zmes škorice, oregana a čajovníka do spreja na bolesť hrdla. Skoro v momente je to v suchu!  Je to oveľa lepšie ako spreje proti kašľu z obchodu .  Pozor, môže to páliť, všetky tieto oleje sa považujú za pálivé.

„moja mama mala príznaky na diabetes a začala si natierať na klenbu chodidla každý deň po dobu jedného mesiaca.  Hladina cukru v jej krvi klesla o 40 stupňov a ako vedľajší efekt jej prestali záchvaty divertikulity. Samozrejme, rodinný lekár povedal že je to náhoda J

„dávam si škoricu na artritídu na palcoch v kombinácii s klinčekom proti bolesti. Tiež si dávam pol kvapky do ovseného jedla každý deň. Nikekedy si dám kvapku – dve za krk pre vôňu.

„používam škoricu vo svojom domácom orechovom masle, tiež keď mám extrémne studené nohy, dávam si na ne škoricu na zahriatie.  Škorica je tiež súčasťou mojej výbavy proti nádche

„artritída, cholesterol, krvný tlak, hladina cukru v krvi, a nielen vysoká. Trpím extrémne nízkou hladinou cukru v krvi. (ktorá nemá pôvod v strave). Škoricový olej mi mesačne ušetrí okolo 3000 dolárov na lieky.

„kvapku  pod jazyk na zníženie cukru v krvi.

„používam škoricu v zmesi esenciálnych olejov pre môjho manžela na diabetes. Po asi 4 dňoch užívania tejto zmesi sa mu hladina cukru v krvi znížila z 292 na 210. Toto je veľmi dôležité, pretože dúfame že ho to zachráni od inzulínu. Aplikujem mu to na každú nohu do stredu chodidla a na oblasť pankreasu a žalúdka každý večer a na oblasť žalúdka aj ráno.

Upozornenie: Škoricový olej patrí medzi veľmi pálivé oleje, a tak je v prípade používania tohto oleja na pokožku, potrebné ho riediť mastným, napr. kokosovým olejom.

Podobné články