fbpx

Manažovanie cukrovky s esenciálnymi olejmi

Príznaky cukrovky môžu byť veľmi pestré. Je preto dobré vedieť, že pri vzniku cukrovky nemusí mať chorý rozvinuté všetky jej príznaky naraz. V popredí najobvyklejších a najčastejších stojí únava (únavový syndróm), spojená s chudnutím, ďalej časté močenie a smäd.
Diabetes 2. typu môže byť v počiatku i bez príznakov, až pri rozvinutej forme ochorenia sa pripájajú uvedené príznaky. Chorí diabetom 2 typu mávajú nadváhu (sú obézni). Občas sa stane, že chorý prichádza k lekárovi až s ťažkosťami, ktoré súvisia už s orgánovými komplikáciami cukrovky. Môžu to byť poruchy videnia, svrbenie (hlavne na miestach zaparenia), bolesť či mravenčenie v dolných končatinách, zle sa hojace rany, hnisavé alebo plesňové kožné prejavy

Bazalkový esenciálny olej

15ml_Basil
Bazalkový esenciálny olej
Ocimum basilicum

Vysoko hodnotená pre svoje obnovujúce a upokojujúce vlastnosti, sa bazalka bežne používa na upokojenie boľavých svalov a kĺbov, na uľahčenie dýchania a ako chladiaci prípravok na kožu. Na použitie aromatické, vnútorné, aj na kožu.

Bazalka –esenciálny olej 15ml (30010005)
MC: €25.50 VC: €19,13

Navštivit eShop

Esenciálne oleje, ktoré ovplyvňujú cukor v krvi a podporujú uzdravenie pankreasu:

Je známe, že esenciálne oleje Koriander, Bazalka, Škorica, a Cypres majú vplyv na lepšie výsledky cukru v krvi u diabetikov, a tak umožňujú lepšiu kontrolu cukru.

Esenciálne oleje sa majú aplikovať postupne po jednej kvapke dvakrát denne ponad oblasť pankreasu a na spodok chodidiel. (Pankreas je umiestnený na ľavej strane za žalúdkom, takže olej naneste pozdĺž ľavej strany hrudného koša spredu

Uistite sa, že používate oleje Certifikovanej čistej terapeutickej triedy, aby ste mali istotu, že budú fungovať. Inak je to strata peňazí

Esenciálne oleje sa dajú použit na zmiernenie vedľajších následkov ochorení súvisiacich s cukrovkou

Najpoužívanejšie esenciálne oleje na tento problém sú: Bazalka, Koriander, Rozemarín, Levandula, Čajovník (Melaleuca), a Mäta.

Tieto môžu pomôcť pri vredoch, kožných problémoch, a infekciách kože a tiež môžu znížiť zápal, povzbudiť bunkovú regeneráciu, manažovať hladinu inzulínu a eliminovať infekciu

Koriander sa tradične používal v mnohých častiach sveta a je známym prostriedkom na riešenie rôznych problémov vrátane diabetu a znižovania cholesterolu. Má duálny vplyv na zničovanie glukózy v krvi a funguje tak, že povzbudzuje vyluč

ovanie inzulínu z pankreasu, a vykazuje činnosť podobnú inzulínu na bunkovej úrovni

Navrhovaný spôsob užívania pre osoby s diabetom 2 typu:

  • Každé ráno naneste 3-5 kvapiek Balance na chodidlá.
  • Kapsulu každý deň s 5-8 kvapkami Koriandru a 5-8 kvapkami Bazalky (obsahuje 60% Linalolu na redukciu hladiny cukru) a 2-4 kvapky On Guard (prehltnúť).
  • Denne: balíček celoživotná vitalita:
  • Alpha CRS+- 3 kapsule
  • xEO Mega   – 2 kapsule
  • Microplex VMz – 4 kapsule
  • Každý večer si pred spaním naneste levandulu na chodidlá.

Tieto oleje sa tiež dajú masírovať na spodok chodidiel, na reflexné body a ponad oblasť pankreasu.
Odporúča sa tiež použiť čistiace oleje, ako sú citrón a grapefruit. Zmes Slim and Sassy  je obľúbenou voľbou diabetikov, pretože obsahuje citrón, grep, mätu, škoricu a zázvor.

Stres, cvičenie a cukor v krvi.

Je samozrejme dôležité ostať na dobrom cvičiavom programe, pretože cvičenie povzbudzuje schopnosť buniek tela využiť aj to málo inzulínu, ktoré sa vylučuje.

Akýkoľvek stres, ktorý nie je nutný, by sa mal zmanažovať a vylúčiť, keďže jedna z prvých vecí, ktorá sa deje pri strese je, že stúpne hladina cukru (vzhľadom na uvoľnenie adrenalínu).

Použite upokojujúce oleje, ako Levandulur, Serenity, Santalové drevo, Ylang Ylang, alebo Whisper.

Podobné články