fbpx

Cukrovka (diabetes)

 Inzulín je hormón, ktorý reguluje hladiny cukru v krvi, dostáva správne množstvo glukózy do buniek, kde sa používa na energiu. Keď telo nemá dosť inzulínu, hladina cukru sa priveľmi zvýši a bunky nemajú dosť energie na to, aby správne fungovali. Cukrovka (diabetes) je najbežnejšia endokrinná porucha: vyskytuje sa keď pankreas neprodukuje dostatok inzulínu (typ 1), alebo keď telo nie je schopné použiť inzulín (typ 2). Tretí typ – tehotenská cukrovka diabetes sa môže vyskytnúť počas tehotenstva a vytvárať potenciálne dlhodobé problémy pre matku i dieťa.

Hypoglykémia je stav pri ktorom je v krvi príliš málo glukózy. Vážne stavy nazývané aj (inzulínová reakcia), alebo (inzulínový šok), môžu viesť aj k úrazom, zraneniam, dokonca aj ku kóme, až smrti.

Keď jeme uhľohydráty (cukry) zo zdravých zdrojov, s dostatočným množstvom zdravých tukov a bielkovín, glukóza z jedla sa do tela dostáva postupne a pankreas reaguje vylučovaním správneho množstva inzulínu. Udržiavanie vyrovnanej hladiny cukru počas dňa je najlepší spôsob, ako sa vyhnúť situáciám, keď máme málo, alebo priveľa cukru. Zdravý človek môže byť kľudne tri aj viac hodín bez jedla a nebude pociťovať chute na sladké, alebo cítiť triašku, podráždenie, či únavu.

Hladiny inzulínu aj glukózy sa dajú ľahko napraviť pozitívnymi zmenami v životnom štýle, cvičením a stravou. Prírodné riešenia môžu byť veľmi nápomocné pri regulácii cukru v krvi a pomoci telu generovať zdravú inzulínovú reakciu. Pretože stabilná hladina cukru v krvi znižuje, alebo eliminuje chuť na sladké, dokonca aj vytrvalá nadváha sa môže rozpustiť a predĺži sa aj život človeka.

Ako doplnok k nevyhnutným stravovacím zmenám a záväzkom ohľadne životného štýlu, sú esenciálne oleje silnými spojencami pri dosahovaní a udržiavaní zdravej hladiny cukru a inzulínu, zlepšujú inzulínovú receptivitu a riešia prekvapujúce množstvo zdravotných problémov, ktoré sa na to vzťahujú. Na dôvažok esenciálne oleje podporujú aj ostatné telesné systémy, čo je pri ochoreniach odvodených od cukrovky veľmi dôležité. Napríklad koriandrový olej znižuje hladiny glukózy v krvi, tým že normalizujehladiny inzulínu a podporuje činnosť pankreasu. Škoricový olej pomáha pri manažovaní glukózy v krvi a posilňuje obehový a imunitný systém.

Tipy s esenciálnymi olejmi:

Znižovač cukru v krvi:

  • 3 kvapky Koriandru alebo Bazalky
  • 3 kvapky Metabolickej zmesi Slim and Sassy
  • 1 kvapka Oregána
  • Užívajte 2-3x denne v kapsuli

Grapefruitový detox

  • 1-2 kvapky kasie, alebo škorice + 3 kvapky grapefruitu dajte do 7 dcl fľašky. Potraste, nemiešajte. Popíjajte počas dňa.

Emocionálna úľava a podpora pankreasu

  • Nanášajte 1-2 kvapky geránia (muškátu) na chodidlá ráno a večer.

Neutralizátor neuropatie

  • Naneste 3-4 kvapky Cypressu, Koriandru a/alebo zmesi Deep blue od predkolení až po chodidlá. Nanášajte ráno a večer.

 

 

Podobné články