fbpx

Strata čuchu

V poslednej dobe sa často spomína strata čuchu, ktorá sprevádza istý nešvar, ktorý nás trápi už niekoľko dlhých mesiacov. Esenciálne oleje však vedia pomôcť aj pri tomto dočasnom obmedzení a podporiť prinavrátenie čuchu.

Nemecký profesor Thommas Hummel vytvoril reedukačný postup pre obnovenie čuchu. Tréning pozostáva z dvoch denných sedení počas 12 týždňov. Počas sedení sa človek so stratou čuchu snaží rozpoznať štyri až šesť vôní rôznych esenciálnych olejov ako mäta alebo citrónová tráva. 

Podľa pokynov je dôležité, aby bol dotyčný počas cvičenia uvoľnený a nechal vôňu, aby sa mu sama pripomenula, nemá sa do toho nútiť. „Náš psychický stav má na čuchové vnímanie veľký vplyv,“ uvádza sa v pokynoch. 

„Privoňať si dvakrát denne k štyrom vôňam – raz po prebudení a raz pred spaním – mi prestalo pripadať ako tréning a stal sa z toho skôr rituál,“ napísala Leslie Jamisonová do časopisu Vogue po tom, ako stratila čuch. Ľudia, ktorých postihlo to isté, by na urýchlenie celého procesu mali jesť aj dostatok ovocia a zeleniny kvôli antioxidantom a vitamínu B, ktorý pomáha nervovej sústave. 

Oleje na prinavrátenie čuchu

Výcvik vône je formou fyzioterapie nosa. Vyžaduje, aby ste pracovali so štyrmi éterickými olejmi, aby ste stimulovali a zosilňovali nervy v nose zodpovedné za čuch. Pri postupoch na trénovanie čuchu sa nám najviac osvedčili tieto štyri oleje: mäta, lemongrass, škorica, eukalyptus.

Aby to bolo efektívne, odporúča sa zotavujúcim sa osobám čuchať každú fľašu až 20 sekúnd, dvakrát denne, minimálne štyri mesiace, tvrdia výskumníci.

Zároveň by ste mali do svojej dennej rutiny zaradiť aj výživové doplnky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou pre naše zdravie: balíček celoživotnej vitality (LLV), ktorý obsahuje komplex vitamínov vo veľmi dobre vstrebateľnej forme, a Terrazyme – enzýmy s protizápalovým účinkom. 

Ako sa udržať v dobrej kondícii:

 1. Pite veľa vody.
 2. Vyhýbajte sa bielemu cukru, bielej múke a alkoholu.
 3. Vyvarujte sa všetkých citrusových džúsov na báze buničiny (pomaranč atď.) a mliečnych výrobkov vo veľkom množstve – to všetko prispieva k hlienu, lepkavému hrdlu a huhňaniu.
 4. Oblečenie a posteľnú bielizeň často prezlečte. Krémujte a hydratujte pokožku neparfumovaným kúpeľným krémom Doterra a pridajte doň niekoľko kvapiek myrhy, santalového dreva alebo yarrow/pom.
 5. Odpustite sebe i iným – Kadidlo 2 kvapky/ Copaiba 2 kvapky/ Grep 2 kvapky pod jazyk ráno i večer. Urobte z toho každodennú záležitosť, ktorá je skvelá pre chémiu mozgu.
 6. Deklarujte vaše zámery – každý deň sa cítim lepšie a lepšie.
 7. Hovorte afirmácie – váš zámer je vašim osobným cieľom. Vaše afirmácie sú vyhláseniami o pozitívnom úmysle, ktoré si môžete sami vytvoriť. Môžete si vytvoriť vlastnú afirmáciu podľa toho, čo je pre vás dôležité. Možno budete chcieť povedať: „Potrebujem viac odvahy, aby som mohol čeliť svojmu novému telu“, aby ste svojimi afirmáciami vytvorili obrazy prijatia a obrazy cnosti. „Zoznámim sa s fyzickými zmenami v tele. Verím svojmu novému životnému štýlu, že podporím svoje ciele. Rád objavujem novú energiu, keď sa moje telo mení. Verím, že život spracúvam vyváženejšie. Verím, že pracujem správnym smerom, aby som sa cítil všade dobre.“
 8. Aromatouch techniku používajte každých 7 až 10 dní (ak je niekto u vás doma vyškolený).
 9. Choďte na prechádzku každý deň – rovnomerné tempo – minimálne 5 minút každú hodinu denne – posilňujete tým svoje jadro a zvyšujete cirkuláciu, aby sa odplavili zvyšky, ktoré sú nežiaduce. Zdravá výmena buniek závisí od kyslíka a cirkulácie.
 10. Výživové doplnky – Užívajte vyvážené vitamíny z celého zdroja pred raňajkami a obedom (LLV) + Terrazyme probiotiká – užívajte 1 pred raňajkami a večerou po dobu 45 dní; 10 dní voľna a potom 30 dní; potom 10 dní pauza a 15 dní. Ak ste príliš krehký, užívajte PB Assist Jr. 2 pred každým jedlom. 2 kurkumové gélové kapsuly ráno a 2 DDR Prime kapsuly každý večer po dobu 3 mesiacov.
 11. Psychicky pracujte na tom, aby ste sa menej súdili, a aby ste viac milovali svoje vlastnosti.
 12. Namáčanie nôh – Epsomova soľ polovica šálky, sóda bikarbóna ¼ šálky, 9-14 kvapiek esenciálnych olejov (citrusová tráva alebo citrusy, sibírska jedľa alebo eukalyptus alebo akákoľvek iná kombinácia). Vodu si pripravte takú horúcu akú viete vydržať. Dajte Epsomovu soľ, sódu bikarbónu a oleje na suché dno a potom dolejte vodu. Takýto kúpeľ je relaxačný, podporujúci spracovanie horčíka a mangánu pre srdce a pľúca, – máčajte iba 10 minút. Nepridávajte viac horúcej vody.
 13. Doprajte si dostatok spánku – spravte si teplý čaj z borievky /zelenej mandarínky. Vetiver na kosti za ušami alebo kapsule Serenity.
 14. Veďte si denník vďačnosti a ocenenia. Vyjadrujte sa stále znova a znova za to, za čo ste vďační. Je to krásny darček pre vaše vlastné srdce – a čím viac poviete, že ste vďační, tým viac dobrých vecí sa ukáže.
 15. Esenciálny olej Copaiba podporuje zdravú zápalovú reakciu. Pri požití môže tento olej podporovať zdravie kardiovaskulárneho, imunitného, ​​tráviaceho a nervového systému.
 16. Esenciálny olej Klinček sa tradične používa na zmiernenie dýchacích ťažkostí a nepohodlí hrdla. Môže tiež zmierniť preťaženie svalov.
 17. Tymián a škoricová kôra môžu byť účinné aj proti škodcom, ktorí sú usadení v dýchacích cestách.
 18. Zázvor pomôže s tráviacimi ťažkosťami a znižuje zápalovú reakciu.
 19. Požitie feniklového oleja môže prispieť k podpore zdravého metabolizmu, funkcie pečene, obehu a dýchacích ciest. Odporúčané množstvo môžete pridať do svojho varenia aj pre zažívacie výhody.
 20. Pepermint (mäta pieporná) sa po celé storočia používa na upokojenie nepohodlia hlavy, na zmiernenie zažívacích ťažkostí a na upokojenie pálenia záhy.
 21. V ľudí zažíva stres, úzkosť a nespavosť a oleje ako napríklad Rímsky harmanček, Adaptiv, Levanduľa a Rozmarín môžu byť voňavou súčasťou vašej rutiny zvládania stresu.
 22. Strata chuti a vône – Peppermint 2 kvapky pod jazyk každé 2 hodiny; Klinček 2 kvapky do 60ml teplej vody a kloktať 3 – 4 krát denne.

 

 

Podobné články