fbpx

Lemon Eucalyptus (Citrónový eukalyptus)

Citrónový eukalyptus má svoj pôvod v severnej Austrálii. Pochádza z modrej rastliny eukalyptu guľatoplodého, vysokého stromu s hladkou kôrou voňajúceho po citrónoch. Tento vzácny olej sa získava destiláciou listov vodnou parou.

Citrónový eukalyptus je známy svojou osviežujúcou vôňou, ktorá pomáha navodiť povzbudzujúcu atmosféru. Majte tento olej poruke, keď potrebujete revitalizujúcu vzpruhu.

Použitie:

Je to inhalačný ochranný štít. Používame ho ako také pľúcne tonikum, ktoré zlepšuje dýchanie a podporuje absorpciu kyslíka červenými krvinkami. Nakvapkajte 3 kv tohto esenciálneho oleja na difúzujúci náramok, prívesok alebo do inhalačnej tyčinky a vaše dutiny udržíte čisté aj v preplnených priestoroch či mhd.

Vlastnosti tohto esenciálneho oleja podporujú imunitný systém tým, že poskytujú priebežné čistenie imunitného systému od mnohých škodlivín, ktoré nepatria do tela.

Podporujte odhlienenie:  Citrónový eukalyptus 1:1 frakcionovaný kokosový olej naneste na hrudník. Prečistí hrdlo od hlienov. Tiež na lyžičku kvapnite 1 kv citrónového oleja a 1 kv myrhy a zlíznite 10 min pred spievaním, alebo rozprávaním na verejnosti.

Pomáha zbavovať nepohodlia v krku: 2 kv do dlaní, pošúchajte a pomaly vdychujte nosom niekoľko krát, alebo urobte zmes 3 kv Citrónový eukalyptus, 2 kv Myrhy, 1 kv Santalového dreva, kokosový olej 5 kv a nanášajte na krk smerom nahor, začnite na hrudníku. Túto zmes môžete tiež naniesť na veľký palec na nohe a tiež medzi palcom a prstom na nohe – odtiaľ potiahnuť čiaru až k členku niekoľko krát denne.

Aróma pre toaletu: Ak Citrónový eukalyptus použijete v sprejovacej flaštičke s vodou (nastriekajte na hladinu vody v toalete pred spláchnutím) dokáže udržať zápachy vo vnútri. Použite 10 kv do 120 ml vody.

Pridajte niekoľko kvapiek do rozprašovača na čistenie povrchov a osvieženie každej miestnosti.

Difúzujte na podporu pozitívneho prostredia s jasnou, sviežou vôňou.

Zmiešajte 3-4 kvapky s frakcionovaným kokosovým olejom pre upokojujúcu a povznášajúcu masáž.

Je to skvelý prírodný repelent proti hmyzu.

Svieža citrusovo-eukalyptová vôňa tohto esenciálneho oleja má veľký vplyv na fyzické aj emocionálne telo. Podporuje dušu, ktorá neustále zápasí s vonkajšími vplyvmi. Eukalyptus rieši hlbokú citovú alebo duchovnú otázku spojenú s potrebou neustále vystavovať svoje telo záťaži. Vedie nás k prevzatiu plnej zodpovednosti za svoje vlastné zdravie a učí nás, ako docieliť celistvosť a uzdravenie.

Podobné články