fbpx

Strata čuchu

Anosmia je technický výraz pre stratu čuchu. Strata čuchu môže byť dočasný, alebo dlhotrvajúci stav a môže vyplynúť z množstva príčin. Čuch nastáva, keď molekuly z nejakej lýtky cestujú cez nosnú dutinu do čuchových buniek. Tieto bunky potom túto jedinečnú vôňu premenia na nervové signálym ktoré cestujú do mozgu, kde sa spracovácajú a my cítime vôňu. Ak sú fyzické cesty blokované, čuchové bunky poškodené, alebo nervové spojenia a mozog správne nefunguje, môže nastať strata čuchu. Keďže náš zmysel pre čuch je  veľmi napojený na čuch, pri anosmii je často ovplyvnená aj chuť.

BreatheBreathe

Dýchacie problémy sú v dnešnej modernej spoločnosti bežné, esenciálne oleje od dōTERRA® sú perfektným spôsobom, ako uľahčiť dýchanie konzistentne a udržateľne. Breathe je pozoruhodná zmes CPTG® esenciálnych olejov, ktoré sa spájajú, aby urobili presne to, uľahčili vám dýchanie . Vlastná zmes od doTERRY, ktorá obsahuje vavrín, mätu, eucklyptus, čajovník, citrón a ravensaru čistí a upokojuje dýchacie cesty, a dá sa ľahko aplikovať na hrudník, chrbát alebo na chodidlá. Jeho príjemná vôňa upokojuje zmysly a je vynikajúca na odparovanie na noc, umožňuje spánok, pri ktorom si výborne oddýchnete. Na aromatické alebo masážne použitie.,

Breathe – Respiratory Blend 15ml (31070005)

MC: 36.00 VC: 27.00

Navštivit eShop

Najčastejšou príčinou anosmie je blokácia nosových dutín. Toto môže byť z nádchy, alebo dlhotrvajúcejšie z alergie, upchatých dutín, alebo nosových polypov. Čuchové bunky môžu byť poškodené aj následkom fyzickej traumy, alebo vdychovania chemikálií. Lieky tiež môžu spôsobiť poškodenie. Anosmia môže byť vedľajším efektom určitých ochorení, ako je Alzheimerova choroba, skleróza multiplex, Parkinsonova choroba a výživová, alebo hormonálna nerovnováha. Nakoniec podobne ako zrak a sluch ovplyvňuje starnutie, to isté sa deje aj pri čuchu.

Aromaterapia alebo inhalácia esenciálnych olejov a anosmia.

Niekto sa pýtal, „Keď daný človek nemá čuch, môže inhalácia esenciálnych olejov mať nejaký účinok?“

Odpoveď je áno, skutočnosť, že tá vôňa ostane nerozoznaná, neznamená, že sú limitované aj iné cesty do mozgu, a je mnoho skúseností s faktom, že upokojujúce, stimulujúce, alebo iné benefit olejov stale prebehnú, aj keď si nevšimnete vôňu.

Oleje, zmesi a odporúčané produkty:

Oleje a zmesi:  Bazalka, Breathe, Čajovník, Mäta, Rozmarín

Produkty založené na esenciálnych olejoch: GX Assist/PB Assist

Tiež zvážte: DDR Prime, Limetka

Na uvoľnenie  horných dýchacích ciest:

Inhalácia Breathe a masážna aplikácia Bazalky, Čajovníka, alebo Rozmarínu na oblasť dutín pri nose a ponad obočie. Niekedy zažké noshé zahlienenie môže nastať z kvasiniek a dá sa s tým pomôcť s použitím čistenia GX Assist/PB Assist

Podobné články