fbpx

Zelená mandarínka

Esenciálny olej zo zelenej mandarínky sa lisuje z nedozretého ovocia, pričom esenciálny olej z červenej mandarínky je z vyzretého ovocia. Zelená mandarínka je známa pre svoje upokojujúce vlastnosti pre nervový systém a môže podporovať zdravú tráviacu funkciu. Limonén, jedna z hlavných chemických zložiek esenciálneho oleja zo zelenej mandarínky, je známy svojimi čistiacimi vlastnosťami. Limonén tiež môže pomáhať pri podpore bunkovej funkcie. Zelená mandarínka môže poskytovať antioxidačnú podporu a napomáhať zdraviu kardiovaskulárneho systému. Vytvára svetlé a energizované prostredie a zároveň doma alebo na pracovisku rozptyľuje sladkú, osviežujúcu vôňu.

Unikátne ovocie zo stromu mandarínky zdieľa podobné vlastnosti s jeho zrelým náprotivkom. Je to skvelé tonikum na pomoc pre jednotlivcov pri návrate do detskej radosti a jednoduchosti. Veselá a radostná aróma zelenej mandarínky pomáha všetkým si spomenúť na vzrušenie, ktoré niekedy zažili. V dospelosti sa jednotlivci často cítia chytení alebo limitovaní ich vlastnou vierou. Tento olej jednotlivcom pripomína, že majú priamy prístup k čistému potenciálu a neobmedzené možnosti. Všetkých povzbudzuje k radosti a schopnosti nikdy sa nezastaviť.

Keď sa jednotlivci cítia emočne zaťažení, majú pochybnosti, strach alebo cítia zlyhanie, zelená mandarínka ich vyzýva, aby sa vrátili späť do času, kedy ešte neboli zaťažení týmto závažím. Pripomína im, aby sa spojili s ich vnútorným dieťaťom, ktorého srdce bolo otvorené a bez starostí. Uisťuje, že strach je dočasný a výdatné možnosti čakajú na tých, ktorí si trúfajú snívať. Zelená mandarínka pripomína, že zázrak a nádej sú jedlo pre dušu a prepožičiava svoju hojnosť pre plnohodnotný život.

NEGATÍVNE EMÓCIE: limitovaný, chytený, ustráchaný, plný pochybností, zaťažený

POZITÍVNE EMÓCIE: natešený, v údive, plný nádeje, bez strachu, nevinný, potešený

DOPROVODNÉ OLEJE: Červená mandarínka, Limetka, Mandarínka, Citrón, Slamienka, Sunny citrus, Elevation

NAVRHOVANÉ POUŽITIE:

Zelenú mandarínku môžete použiť ako konzervačný prostriedok alebo ho zrieďte vo fľaši a použite na čistenie povrchov v kuchyni.

Aromaticky: Inhalujte z fľašky, difúzujte alebo kvapnite do dlaní, pošúchajte a vdychujte z dlaní. Difúzujte spolu s bazalkou, levanduľou, santalovým drevom alebo spearmintom, aby ste si dopriali pozitívne emocionálne výhody týchto esenciálnych olejov.

Topicky: Zrieďte 1-3 kvapky so základným olejom a aplikujte na brucho, srdce a zápästie.

Vnútorne: Ak sa berie vnútorne, môže pomôcť upokojovať nervový systém. Dajte kvapku na zubnú pastu, aby ste podporili zdravo vyzerajúce zuby. Dajte si 1-2 kvapky na podporu zdravej imunitnej funkcie.

Podobné články