fbpx

Ružové korenie

Tento esenciálny olej je destilovaný z plodu stromu, ktorý bol používaný domorodými obyvateľmi ako bylinné riešenie pre mnohé zdravotné problémy. Ružové korenie má podobný vzhľad ako čierne korenie, avšak sa líši jeho ružovou farbou. Tento strom považovali starí Inkovia za posvätný. Pôvodní obyvatelia využívali všetky časti stromu. Esenciálny olej z ružového korenia je známy svojou schopnosťou podporovať zdravý metabolizmus a imunitný systém. Môže tiež pomôcť telu udržiavať zdravú bukovú funkciu a celkové bunkové zdravie. Taktiež upokojuje nervový systém. Hlavná chemická zložka esenciálneho oleja ružové korenie Limonén, pomáha pri podpore zdravej hladiny cukru v krvi a udržiava cholesterol v normálnej hladine.

Vôňa: korenistá, ovocná, jemne drevitá

Ružové korenie odhaľuje tendenciu ľudí porovnávať sa s inými. Vyzýva jednotlivcov, aby uznali úsudky seba a iných, ktoré sú výsledkom ich porovnávania. Jednotlivci často používajú úsudok ako spôsob odsúdenia nežiaducich alebo zanedbaných aspektov seba samého. Nerozoznávajú, že využívajú externé faktory ako meradlo vlastnej hodnoty. Ružové korenie učí, že porovnanie nikdy nevedie k šťastiu, ale skôr k zvýšenému zármutku.

Väčšina jednotlivcov sú chytení v neustálom kolobehu porovnávania sa či sú lepší alebo horší v akejkoľvek oblasti ich života. Kľúčom k slobode je rozpoznanie tendencie nadmerného sa nafukovania na úkor druhých, alebo naopak, k sebaposudzovaniu na úkor seba samého. Ružové korenie energeticky pomáha jednotlivcom pri prijímaní strednej cesty rovnosti zistenej prostredníctvom vlastného sebaprijatia.

Ružové korenie učí, že úsudok a porovnávanie sú chorobami srdca. Jediná protilátka k tomuto správaniu založenému na neistote je sebaláska a súcit. Tento olej katalyzuje stagnujúce energie srdca a priestoru a posúva jednotlivca k viere v dobrotu seba samého a v konečnom dôsledku aj vieru v dobro druhých. Pripomína, že byť trpezlivý, láskavý a milujúci k sebe samému, môže naučiť rozšíriť toto milosrdenstvo na tých, ktorí sú naokolo.

NEGATÍVNE EMÓCIE: porovnávanie, súdenie, nerovnaký, skreslený, pohľad na seba

POZITÍVNE VLASTNOSTI: rovnaký, akceptácia seba samých, láskavý, milosrdný, súcitný

DOPROVODNÉ OLEJE: Bergamot, Copaiba, Čierne korenie, Geránium, Kumquat, Škorica, Forgive

NAVRHOVANÉ POUŽITIE:

Ak sa berie vnútorne môže pomôcť upokojiť nervový systém, udržať zdravú hladinu cukru v krvi a tiež vyrovnávať cholesterol.

Aromaticky: Inhalujte z fľašky alebo difúzujte na podporu pocitu bdelosti. Zmiešajte s citrusovými alebo kvetovými olejmi na vytvorenie povzbudivej arómy.

Topicky: Zrieďte 1-2 kvapky so základným olejom a aplikujte na hrudník a solar plexus. Vytvorte upokojujúcu masáž kombináciou 1-2 kvapiek s frakcionovaným kokosovým olejom.

Podobné články