fbpx

Kurkuma

Ako kľúčová rastlinka v tradičnej ajurvédskej medicíne v Indii, koreň kurkumy a esenciálny olej z kurkumy majú dlhú históriu, ktorá inšpirovala dnešné moderné využitie kurkumy. Esenciálny olej z kurkumy sa získava parnou destiláciou a má dve unikátne chemické zložky, Turmerone a ar-Turmerone. Najznámejšie sú pre ich účinky na nervový systém a emocionálne výhody. Poskytuje pocity pozitívneho myslenia, kedy je kurkuma prospešná vnútorne, ale i aromaticky. Výhody pre imunitný systém – kurkuma môže mať upokojujúce účinky, ktoré podporujú pozitívnu imunitnú reakciu. Môže tiež pomôcť pri podpore čistej, hladkej a žiarivo vyzerajúcej pokožky. Esenciálny olej z kurkumy používajte denne na podporu zdravej imunitnej funkcie a reakcie spolu so zdravou cirkuláciou. Okrem mnohých výhod esenciálneho oleja z kurkumy, pôsobí ako skvelá dávka chuti k vašim obľúbeným chutným jedlám alebo nápojom.

Kurkuma dáva jednotlivcov do poriadku fyzicky, mentálne a emočne. Más silné vlastnosti, ktoré sa dostanú do poškodených alebo blokovaných aspektov, aby obnovili to, čo bolo dočasne stratené. Kurkuma je silný protijed pre tých, ktorí sa cítia paralyzovaní prirodzenými nástrahami života, alebo stratou funkcie alebo slobody, ktorú brali za samozrejmú. Je obzvlášť prospešný, keď sa človek cíti na váškach kvôli osobným tragédiám alebo strate dôvery v ich schopnosti. Kurkuma ponúka silu a nádej uzemniť jednotlivcov počas načasovania prevratu alebo významnej zmeny.

Kurkuma môže tiež obnoviť vieru v dobrotu. Pripomína, že či pre dobro alebo zlo, každý človek zaujíma jedinečnú úlohu v rozvíjajúcom sa osude sveta. V prípade, keď sú spáchané krutosti a bezcitné udalosti, sa rozvíjajú bez zmyslu alebo zdanlivého vnímania, vystavenie sa zločinom iných môže spôsobiť, že viera v ľudstvo ochladne. Kurkuma obnovuje vieru, že väčšina jednotlivcov sa rozhodne konať dobro napriek súvisiacim rizikám. Silné teplo kurkumy poskytuje stabilitu pre váhavé srdce a základ dôvery, že ľudia sú schopní dobra a pokrok je možný vždy.

Kurkuma tiež pomáha tým, ktorí bojujú proti systémovým prekážkam, ako sú predsudky, zaujatosti a rasizmus tým, že pomáha jednotlivcom rozpoznať nezhodné alebo škodlivé posolstvá a odlíšiť ich od pravdy. Kurkuma vdýchne dušu s odvahou a požičiava silu, aby zmenila to, čo sa javí ako neprekonateľné prekážky do splavných chodníčkov.

Hlavné výhody: Pomáha podporovať zdravý metabolizmus glukózy a lipidov, môže zosilniť bunkové antioxidačné enzýmy, pomáha podporovať zdravú nervovú a bunkovú funkciu, ukázalo sa, že zvyšuje účinnosť kurkumínu a jeho absorpciu, môže podporovať zdravú imunitnú funkciu a reakciu, keď sa rozptýli do vzduchu, kurkuma poskytuje emocionálne pozdvihnutie a môže pomôcť zlepšiť náladu, podporuje čistú a zdravo vyzerajúcu pleť a zároveň znižuje výskyt škvŕn.

Vôňa: teplá, korenistá, zemitá, drevitá

NAVRHOVANÉ POUŽITIE:

Zoberte vnútorne pre dennú antioxidačnú podporu a na zlepšenie imunitnej reakcie.

Používajte ako metabolickú podporu, keď sa snažíte dostať späť do kondície.

Ak je potrebné, použite ako lokálne ošetrenie alebo na celú tvár, aby ste znížili výskyt škvŕn alebo dosiahli zdravo vyzerajúci lesk.

Rozptýľte do ovzdušia alebo dajte 1-2kvapky do dlaní, pošúchajte a vdychujte, aby ste podporili pocity pozitivity a zlepšili náladu.

Po namáhavej aktivite začleňte esenciálny olej z kurkumy do svojej regeneračnej rutiny pre upokojujúci zážitok.

Podobné články