fbpx

Zvládanie cukrovky esenciálnymi olejmi

Esenciálne oleje, ktoré ovplyvňujú cukor v krvi a podporujú uzdravenie pankreasu: 

Je známe, že esenciálne oleje koriander, bazalka, škorica a cyprus majú vplyv na lepšie výsledky cukru v krvi u diabetikov, a tak umožňujú lepšiu reguláciu cukru.

Esenciálne oleje sa majú aplikovať postupne po jednej kvapke dvakrát denne ponad oblasť pankreasu a na spodok chodidiel. (Pankreas je umiestnený na ľavej strane za žalúdkom, takže olej naneste pozdĺž ľavej strany hrudného koša spredu)

Uistite sa, že používate oleje čistej terapeutickej triedy, aby ste mali istotu, že budú fungovať. Inak je to strata peňazí.

Esenciálne oleje sa dajú použiť na zmiernenie vedľajších následkov ochorení súvisiacich s cukrovkou

Najpoužívanejšie esenciálne oleje na tento problém sú: bazalka, koriander, rozmarín, levanduľa, čajovník (melaleuca), a mäta. Tieto oleje môžu pomôcť pri vredoch, kožných problémoch a infekciách kože, a môžu aj znížiť zápal, povzbudiť bunkovú regeneráciu, regulovať hladinu inzulínu a eliminovať infekciu.

Koriander sa tradične používal v mnohých častiach sveta a je známym prostriedkom na riešenie rôznych problémov, vrátane diabetu a znižovania cholesterolu. Má duálny vplyv na znižovanie glukózy v krvi a funguje tak, že povzbudzuje vylučovanie inzulínu z pankreasu, a vykazuje činnosť podobnú inzulínu na bunkovej úrovni.

Navrhovaný spôsob užívania pre osoby s diabetom 2. typu:obr. koriandorovy esencialny olej

  • Každé ráno naneste 3-5 kvapiek Balance na chodidlá.
  • Kapsulu každý deň s 5-8 kvapkami Koriandru a 5-8 kvapkami Bazalky (obsahuje 60% linalolu na redukciu hladiny cukru) a 2-4 kvapky On Guard (prehltnúť).
  • Denne: balíček Celoživotná vitalita (LLV):
  • Alpha CRS+       – 3 kapsule
  • xEO Mega          – 2 kapsule
  • Microplex VMz    – 4 kapsule
  • Každý večer si pred spaním naneste levanduľu na chodidlá.

Tieto oleje sa tiež dajú vmasírovať na spodok chodidiel, na reflexné body a ponad oblasť pankreasu. Odporúča sa tiež použiť čistiace oleje, ako sú citrón a grapefruit. Zmes Slim and Sassy  je obľúbenou voľbou diabetikov, pretože obsahuje citrón, grep, mätu, škoricu a zázvor.

Stres, cvičenie a cukor v krvi

Je, samozrejme, dôležité ostať na dobrom cvičebnom programe, pretože cvičenie povzbudzuje schopnosť buniek tela využiť aj to málo inzulínu, ktoré sa vylučuje.

Akýkoľvek stres, ktorý nie je nutný, by sa mal zvládnuť a vylúčiť, keďže jedna z prvých vecí, ktorá sa deje pri strese je, že stúpne hladina cukru (vzhľadom na uvoľnenie adrenalínu).

Použite upokojujúce oleje ako Levanduľa, Serenity, Santalové drevo, Ylang Ylang alebo Whisper.

Jedlé riasy, zdravé potraviny a hladina cukru v krvi: 

Mnohí si všimli zlepšenie hladiny cukru v krvi, keď pravidelne konzumovali tieto potraviny: surové kakao, maca, lucuma (exotické peruánske ovocie), surové konopné semiačko, ľanové semiačko, všetky včelie produkty (propolis, materská kašička a surový med) a riasy. Týka sa to aj spiruliny, chlorelly, modro-zelených rias a červenej riasy Dunaliella.

Tieto riasy a zdravé potraviny poskytujú vysoké množstvo využiteľných vitamínov a výživných látok na liečbu podvyživených orgánov, a obsahujú aj veľké množstvo chlorofylu, ktorý čistí a detoxikuje celé telo.

Ďalším prínosom je, že ľudia denne užívajúci doplnky výživy Celoživotná vitalita (LLV) spozorovali zlepšenie krvného obrazu. To môže veľmi pomôcť najmä chudokrvným osobám.

Buďte, prosím, opatrní pri používaní alternatívnych liečiv pri diabete 1. typu. Niekedy majú výživové doplnky a zvyčajný postup silnejší účinok a človek skončí ako hypoglykemický.

Nezabudnite si hladinu cukru v krvi pravidelne kontrolovať, ak robíte akékoľvek čistenie alebo užívate nejaký výživový doplnok, aby ste videli, aký to má účinok na vašu hladinu cukru v krvi.

Najlepšie je, ak okrem svojho bežného lekára máte aj alternatívneho odborníka, ktorý s nádejou pozerá na vašu šancu sa uzdraviť.

Podobné články