fbpx

Aplikácia esenciálnych olejov na rôzne časti tela

Väčšina ľudí si myslí, že používanie esenciálnych olejov sa vzťahuje na aromaterapiu. Avšak aplikácia esenciálnych olejov topicky na časti tela má taktiež terapeutický význam. Môže pomôcť uvoľniť stres, pozdvihnúť náladu, odstrániť pnutie a nepohodlie na tele a v noci poskytnúť pokojný spánok. Esenciálne oleje sa môžu tiež brať vnútorne, avšak len také, ktoré spĺňajú najprísnejšiu kontrolu, sú čistej terapeutickej kvality a majú odporúčanie, že sa môžu užívať vnútorne.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov aplikácie esenciálnych olejov na rôzne časti tela. V nasledujúcich odstavcoch si o nich povieme niečo viac, aby ste sa naučili, ako vyťažiť maximálny prínos pre zdravie z používania esenciálnych olejov.

Spánky

Použite esenciálny olej Rozmarín na spánky, aby sa vám uľavilo od stresu a napätia v hlave. Zmiešajte 5 kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja s pár kvapkami argánového oleja a naneste na spánky krúživými pohybmi najprv v smere hodinových ručičiek a potom opačne.

Tvár

Na vaše tretie oko, ktoré je umiestnené v strede čela nad koreňom nosa, použite 5 kvapiek Kadidla alebo Santalového drevafrakcionovaným kokosovým olejom. Zmes naneste do stredu obočia (na čelo) a jemne masírujte. Toto vám pomôže upokojiť myseľ a zvýšiť koncentráciu.

Krk

Sedenie v rovnakej pozícii niekoľko hodín nám spôsobuje napätie a nepohodlie v oblasti krku. Aby ste sa zbavili týchto nepríjemných pocitov použite esenciálny olej Rímsky harmanček. Aplikujte ho vzadu na krku a masírujte rukami. Toto vám uľaví od nepohodlia tým, že uvoľní napätie svalov.

Hrudník

Aplikácia esenciálnych olejov ako Čajovník či Eukalyptus môžu poskytnúť úľavu od tečúceho nosa, nepríjemných, ťaživých pocitov na hrudníku alebo keď pociťujeme prvé nepohodlie spojené s príchodom chladnejších dní. Zmiešajte tieto esenciálne oleje s frakcionovaným kokosovým olejom a aplikujte na hrudník. Toto je obzvlášť prospešné v zime.

Brucho

Ak po jedle cítite, že idete prasknúť alebo sa nebodaj necítite dobre, majte po ruke esenciálny olej Pepermint či Šalviu. Zmiešajte 5 kvapiek jedného z týchto olejov so základným olejom a aplikujte na brucho krúživými pohybmi.

Chodidlá

Po dlhej prechádzke alebo stresujúcom dni naneste esenciálny olej Eukalyptus alebo Rozmarín na spodok nôh. Zmiernia napätie svalov a redukujú nepríjemný pocit. Naneste 2-3 kvapky, jemne aplikujte na chodidlá a masírujte aspoň 5 minút.  

Podobné články